Najnowsza wersja iOS 16 wprowadza procentowy wskaźnik stanu baterii we wszystkich iPhone’ach z Face ID

Posiadacze smartfonów z Androidem bez problemu zobaczą na swoim ekranie procentowy stan baterii, tymczasem na iPhone’ach (od czasu wprowadzenia Face ID) funkcja ta była usunięta. Na szczęście wraz z iOS 16 Apple ją przywróciło.
System iOS 16 oficjalnie dostępny, ale dla których iPhone'ów?
System iOS 16 oficjalnie dostępny, ale dla których iPhone'ów?

iPhone’y z Face ID w końcu dostają procentowy wskaźnik stanu baterii

Procentowy wskaźnik baterii był kiedyś dostępny w iOS, ale zniknął wraz z iPhonem X. Dlaczego? Cóż, powód był bardzo prozaiczny — powiększenie notcha, w którym znalazł się Face ID, zmniejszyło ilość wolnej przestrzeni po prawej i lewej stronie wcięcia i zwyczajnie na tę funkcję zabrakło miejsca. Od tego czasu minęło pięć lat i Apple w końcu odkryło, jak rozwiązać ten problem. Pierwszy raz nową funkcjonalność wprowadzono w iOS 16 beta 5.

Czytaj też: Oppo świętuje osiemnastkę. Z tej okazji tnie ceny smartfonów o połowę!

Chociaż premiera stabilnego iOS 16 jest już za nami i nowa funkcjonalność została wprowadzona, to okazało się, że nie trafiła ona do wszystkich smartfonów z Face ID. Posiadacze iPhone’a XR, iPhone’a 11, iPhone’a 12 mini i iPhone’a 13 mini nie dostali takiej opcji.

Czytaj też: Kiedy Huawei Mate 50 Pro trafi do Polski? Długo nie będziemy musieli czekać

Teraz na forum MacRumors użytkownicy zgłosili, że w pierwszej wersji beta iOS 16.1 dla programistów procentowy stan baterii pojawia się już dla wszystkich smartfonów z Face ID, także dla tych wcześniej pominiętych. Wskaźnik będzie wyświetlany nad ikoną baterii. Jeszcze nie wiemy, kiedy Apple udostępni stosowną aktualizację, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.