Bank Pocztowy oferuje możliwość zdalnego założenia konta. Proces trwa kilkanaście minut

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy można teraz otworzyć bez konieczności wizyty w placówce lub odwiedzin kuriera. Bank Pocztowy korzysta z usługi AIS, a klient do otwarcia konta musi mieć dowolny rachunek w jednym z następujących banków: Alior, mBank, Santander, Millennium, ING lub Pekao.
Bank Pocztowy oferuje możliwość zdalnego założenia konta. Proces trwa kilkanaście minut

Bank Pocztowy zapewnia, że cały proces podpisania umowy, otwarcia konta oraz zamówienia karty płatniczej zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Do weryfikacji tożsamości klienta używana jest tzw. otwarta bankowość, w szczególności usługa AIS. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, podpisanie umowy odbywa się za pomocą podpisu elektronicznego. 

Wszystkie dokumenty, które podpisujemy w procesie składania wniosku o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy lądują potem na naszej poczcie elektronicznej

Przy okazji otwierania konta Bank Pocztowy oferuje możliwość zamówienia dowolnej karty debetowej. W formie wirtualnej karta dostępna będzie w bankowości internetowej i mobilnej praktycznie od razu.Fizyczną kartę z zabezpieczeniami biometrycznymi dostarczy do domu kurier Pocztex.

Bank Pocztowy

Weryfikacja tożsamości klienta odbywa się za pomocą usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS – ang. Account Information Service). Została ona wprowadzona do polskiego porządku prawnego za sprawą tzw. otwartej bankowości, m.in. przez dyrektywę PSD II, regulującą rynek usług płatniczych w krajach Unii Europejskiej.

W I kwartale br. już 35,6 mln Polaków posiadało ROR. Obserwujemy także, że coraz więcej klientów posiada kilka kont osobistych, co ułatwia np. obsługę pożyczek zaciągniętych w różnych miejscach lub korzystanie z najatrakcyjniejszych produktów w kilku bankach – mówi Rafał Gawroński, Dyrektor Zarządzający Pionem Biznesu i Sprzedaży Banku Pocztowego.

Czytaj też: W najnowszej wersji IKO można wziąć kredyt nawet bez konta w PKO Banku Polskim

Do wprowadzenia możliwości zdalnego zakładania konta Bank Pocztowy skorzystał z pomocy partnerów technologicznych. Firma Savangard odpowiedzialna jest za samą usługę AIS, natomiast to konsorcjum spółek Digital Gateways i Autenti  wzięło na siebie wdrożenie podpisu elektronicznego.