Od października za parkowanie w Warszawie zapłacisz również w aplikacji Flowbird

Jest SkyCash i moBILET, a od połowy października będzie również Flowbird. Aplikacja dołącza do grona rozwiązań umożliwiających płatność za strefę parkowania w Warszawie. Umowę na obsługę transakcji operator aplikacji mobilnej Flowbird podpisał wczoraj z warszawskim Zarządem Dróg Miejskich.
Od października za parkowanie w Warszawie zapłacisz również w aplikacji Flowbird

Flowbird to firma z francuskim rodowodem. Specjalizuje się w systemach płatności i sprzedaży biletów, w szczególności parkingów i systemów transportu publicznego. Powstała jako spin-off firmy Schlumberger w 2003 roku. Flowbird w wersji dla Androida oraz iOS będzie wkrótce obsługiwać stołeczną strefę płatnego parkowania.

Od lat za parkowanie w Warszawie można płacić za pośrednictwem aplikacji SkyCash.  Później taka możliwość trafiła także do aplikacji moBiLET. W stolicy mamy niestety ograniczoną liczbę rozwiązań umożliwiających wygodną płatność za postój w strefie płatnego parkowania.

Jednym z operatorów zainteresowanych dołączeniem do wąskiego grona uprawnionych jest mPay, który bez powodzenia już od lat ubiega się u obsługę transakcji

mPay brało również udział w ostatnim przetargu i początkowo go wygrało. Flowbird odwołał się jednak od decyzji Zarządu Dróg Miejskich. Odwołanie rozpatrzyła następnie Krajowa Izba Odwoławcza, ostatecznie przyznając rację Francuzom. ZDM został zobowiązany do podpisania umowy z operatorem aplikacji Flowbird.

źródło: ZDM.waw.pl

Czytaj też: BLIK nową metodą płatności za przejazd z aplikacją Uber. Z tej okazji specjalna promocja

Możemy jedynie żałować, że Warszawa ogranicza mieszkańcom możliwość korzystania z większej liczby aplikacji do regulowania płatności za parkowanie. Na przykład w Gdańsku można zapłacić za parkowanie przy pomocy aż siedmiu różnych aplikacji. Mamy nadzieję, że mPay ostatecznie dołączy do tego grona.

Z kolei Flowbird działa już w kilkunastu krajach w Europie (m.in. w Hiszpanii, Francji, Grecji, Niemczech, Litwie i Estonii). Francuski operator obecny jest również od pewnego czasu w Polsce. Za pomocą jego aplikacji można opłacać parkowanie m.in. w Krakowie, Szczecinie, Gdyni, Sopocie, Rzeszowie czy Częstochowie.