Google pracuje nad funkcją, która poprawi jakość połączeń

W najnowszej kwartalnej wersji systemu Android 13 (QPR1 Beta) pojawiła się bardzo interesująca, eksperymentalna funkcja we wczesnej fazie rozwoju. Nosi ona nazwę Clear Calling i jej zadaniem będzie natywna redukcja szumów, która poprawi jakość naszych połączeń telefonicznych.
Google pracuje nad funkcją, która poprawi jakość połączeń

Choć bardzo byśmy chcieli, nie zawsze możemy rozmawiać przez telefon w idealnych warunkach, bez żadnych przeszkadzających nam dźwięków w tle. Posiadacze słuchawek z aktywną redukcją szumów mają takie problemy z głowy, ale normalnie, w przypadku zwykłej rozmowy, już tak dobrze nie jest. Dlatego właśnie Google postanowiło coś z tym zrobić.

Nowa funkcja Androida zadba o jakość połączeń

Eksperymentalna funkcja Clear Calling pojawiła się w najnowszej wersji systemu Android 13 (QPR1 Beta) i jak an razie jest we wczesnej fazie rozwoju i choć funkcjonalność znalazła się w kodzie, jeszcze nie została aktywowana. O jej pojawieniu się doniósł leakster Miszaal Rahman, któremu udało się ręcznie włączyć ją na swoim smartfonie.

Znajdziemy ją w ustawieniach dźwięków systemowych i będzie ją można aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie. Jak podaje Rahman, funkcja będzie działać w przypadku większości sieci komórkowych, jednak nie będzie dostępna przy połączeniach przez Wi-Fi. Warto też zaznaczyć, że treść naszych rozmów nie będzie przesyłana do Google, więc nie ma co martwić się prywatnością.

Czytaj też: Chcesz lepiej spać? Może Ci w tym pomóc Xiaomi MIJIA, czyli… inteligentna poduszka

Działanie Clear Calling podobne będzie do funkcji znanej nam z Google Meet – będzie odfiltrowywać odgłosy z tła, takie jak pisanie, hałasy z pobliskiego placu budowy czy echo. Meet jest jednak w domyśle przewidziane do wykorzystywania w domu, więc można się spodziewać, że funkcja w telefonie będzie bardziej rozwinięta i usunie także odgłosy ulicy i tym podobne, niepożądane dźwięki.