Chcesz lepiej spać? Może Ci w tym pomóc Xiaomi MIJIA, czyli… inteligentna poduszka

Powoli zaczynają nas otaczać inteligentne sprzęty. Odkurzacze, lodówki, szczoteczki do zębów, zegarki, a teraz nawet i poduszki. Taki produkt wprowadziło właśnie do swojej oferty Xiaomi. Zerknijmy, czym dokładnie jest Xiaomi MIJIA.
Chcesz lepiej spać? Może Ci w tym pomóc Xiaomi MIJIA, czyli... inteligentna poduszka
Chcesz lepiej spać? Może Ci w tym pomóc Xiaomi MIJIA, czyli... inteligentna poduszka

Jeśli chodzi o monitorowanie snu, tutaj najczęściej z pomocą przychodzą nam smartwatche lub opaski sportowe wyposażone w odpowiednie funkcje. Jednak niektórzy nie lubią spać z czymś na ręce i tutaj właśnie może pomóc nowy produkt Xiaomi.

Inteligentna poduszka Xiaomi MIJIA łączy technologię z wygodą, zapewniając spokojny sen

Choć Xiaomi znamy głównie ze smartfonów, to firma ma w swojej ofercie (zwłaszcza w Chinach) naprawdę wiele produktów do domu. Teraz dołączyła do nich również inteligentna poduszka MIJIA. Jej zadaniem jest monitorowanie snu użytkownika dzięki algorytmom sztucznej inteligencji i czujnik piezoelektryczny. Może on rejestrować bicie serca, ruchy naszego ciała, oddech, a nawet chrapanie przez kilka nocy z rzędu.

Czujnik umieszczony jest na środku poduszki w taki sposób, by nie przeszkadzał podczas snu. Wspomniany algorytm SI zajmuje się z kolei analizą zebranych danych, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć nam informacji o czasie trwania głębokiego snu, czy generować zestawienia. Xiaomi MIJIA łączy się z innymi urządzeniami przy pomocy łączności Bluetooth, więc spokojnie można włączyć ją w ekosystem Xiaomi.

Czytaj też: Pojawiają się kolejne informacje o Xiaomi 13. Tym razem przeciek skupia się na wyświetlaczu

Poduszka zasilana jest przez cztery baterie AAA, a producent zapewnia, że wystarczą one na 60 dni użytkowania. Inteligentna poduszka występuje w dwóch rozmiarach – 10cm i 12cm. Jest tak zbudowana, by zapewniać jak największy komfort, rozluźniając nasze mięśnie i sprawiając, że możemy zapaść w spokojny i odprężający sen. Poszewkę pokryto specjalną powłoką antybakteryjną, która utrzymuje 90% swojej skuteczności po 20 praniach. Sam materiał jest delikatny i przyjazny dla skóry.

Xiaomi MIJIA dostępna jest w przedsprzedaży w ramach kampanii crowdfundingowej, niestety tylko w Chinach, więc nie mamy żadnych informacji, czy w przyszłości inteligentna poduszka trafi również na rynek globalny. Obecnie jej cena wynosi 259 juanów (~175 zł), ale kiedy trafi do regularnej sprzedaży, będzie kosztować 299 juanów (ok. 200 zł).