Pojawiają się kolejne informacje o Xiaomi 13. Tym razem przeciek skupia się na wyświetlaczu

Spodziewamy się, że w listopadzie Xiaomi zaprezentuje nam kolejną generację swojej flagowej serii. Zapewne tak jak w ubiegłym roku dostaniemy na początek podstawowego Xiaomi 13 i model Pro (być może też coś pokroju Xiaomi 12X), a dopiero później pojawi się wariant Ultra. Im bliżej premiery, tym więcej informacji na temat nadchodzących urządzeń trafia do sieci.
Xiaomi 12

Xiaomi 12

Choć w tamtym roku Xiaomi bardzo chciało jako pierwsze dostarczyć na rynek smartfony napędzane przez Snapdragona 8 Gen 1, to jak dobrze wiemy, firmie się to nie udało. W tym roku jednak, na co wskazują przecieki, Xiaomi będzie chciało podjąć kolejną próbę wyprzedzenia konkurencji. Przecieki wskazują bowiem, że premiera Xiaomi 13 ma się odbyć jeszcze w listopadzie, czyli zapewne tuż po debiucie układu Snapdragon 8 Gen 2. Nic więc dziwnego, że z każdym kolejnym tygodniem dostajemy coraz więcej szczegółów na temat nadchodzącej serii.

Tym razem przeciek przybliża nam wyświetlacz podstawowego Xiaomi 13

Mówi się, że producent będzie chciał zachować kompaktowy rozmiar, choć ekran ulegnie lekkiemu powiększeniu z 6,28 cali (w Xiaomi 12) do 6,36 cali w Xiaomi 13. Będzie to płaski panel OLED z bardzo wąskimi ramkami. Będzie to więc kolejna zmiana, bo ubiegłoroczny model dostał zakrzywiony ekran AMOLED. To jednak niejedyna różnica, bo Xiaomi podkręci też rozdzielczość z Full HD+ na 1K lub nawet 1,5K. Niektóre źródła spekulują, że producent może wykorzystać ten sam panel, który trafił do Redmi K50 Ultra — ma on rozdzielczość 1,5K 1220 × 2712 pikseli.

Xiaomi 12

Czytaj też: Xiaomi 12T jeszcze co prawda nie zadebiutował, ale komuś już udało się go kupić

Z poprzednich raportów wiemy, że Xiaomi 13 będzie prawdopodobnie wyposażony w jedynie dwa aparaty z tyłu — główny i ultraszerokokątny — oba o rozdzielczości 50 Mpix. Bateria o nieznanej pojemności ma obsługiwać szybkie ładowanie przewodowe z mocą 100 W i bezprzewodowe 50 W. Na razie nie wiemy nic więcej na temat tego modelu, ale jesteśmy pewni, że im bliżej będziemy premiery, tym informacji będzie tylko przybywać.