Nowa Sony Xperia Pro zadebiutuje jeszcze w tym roku. Kolejna fotograficzna bestia na horyzoncie

Im bliżej końca roku, tym więcej pojawia się informacji o smartfonach, które będą napędzane przez nadchodzący układ firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 2. Wśród nich będzie też nowa Sony Xperia Pro, jednak najnowszy chipset raczej nie będzie grał tutaj głównych skrzypiec.
Sony Xperia Pro
Sony Xperia Pro

Nadchodzi nowa Sony Xperia Pro

Do sieci trafiły nowe doniesienia na temat kolejnego smartfona od Sony. Nie będzie to byle jaki model, bo następca Xperii Pro-I, czyli kolejna fotograficzna bestia w ofercie producenta. Urządzenie ma zadebiutować jeszcze w listopadzie tego roku, a jeśli ta informacja się potwierdzi, może się okazać, że Sony również dołączy do wyścigu o to, który producent pierwszy dostarczy na rynek smartfona z nowym Snapdragonem. Oczywiście, o ile faktycznie Sony sięgnie po chipset Snapdragon 8 Gen 2, bo równie dobrze może się okazać, że na pokładzie fotograficznego smartfona znajdzie się któryś z poprzednich procesorów Qualcomma – SD 8 G1 lub SD 8+ G1.

Tak czy inaczej, to nie flagowy układ będzie tutaj najważniejszy, a zestaw aparatów. Przeciek ujawnia nam, że urządzenie będzie wyposażone w trzy aparaty, każdy z nowym i ulepszonym czujnikiem o rozdzielczości 48 Mpix. Jeden z nich, zapewne ten główny, będzie charakteryzował się zmienną przysłoną między f/1.2 a f/4.0. Wchodząc w szczegóły, będzie to 1-calowy czujnik IMX903. Obok ma znaleźć się obiektyw ultraszerokokątny IMX803 o rozmiarze 1/1,3”, natomiast trzecim będzie teleobiektyw Sony IMX557 o przekątnej 1/1,7”.

Czytaj też: Seria iPhone 14 zadebiutowała, a wraz z nią nowe smartwatche Apple Watch i AirPodsy Pro kolejnej generacji

Wszystkie trzy czujniki będą ponadto wyposażone w technologię łączenia 4-pikseli w jeden, a także nowy układ odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu, choć na ten temat niestety nie zdradzono zbyt wielu szczegółów.