Kto wspiera płatności Garmin Pay? Lista podmiotów w Polsce właśnie się rozszerza

Mając inteligentny zegarek marki Garmin możemy korzystać z autorskiego systemu płatności. Garmin Pay wspiera coraz więcej podmiotów w Polsce, a do listy dołączyły właśnie dwie kolejne instytucje – Adyen oraz Quicko. Płatności Garmina działają z telefonami na bazie Androida oraz iOS.
Kto wspiera płatności Garmin Pay? Lista podmiotów w Polsce właśnie się rozszerza

Adyen jest platformą płatniczą znaną m.in. z obsługi płatności dla Zalando, OLX czy Vinted. Obsługuje również karty wydawane pracownikom oraz klientom partnerów biznesowych, takich jak Pyszne.pl czy Glovo. Dzięki nawiązaniu współpracy z Garminem, możemy je teraz dodać do portfela Garmin Pay.

Quicko dało się za kolei poznać za sprawą zbliżeniowych gadżetów płatniczych, które oferowano m.in. podczas dużych festiwali. Obecnie system wzbogacił się o własną aplikację. Quicko Wallet umożliwia przelewy między użytkownikami i płatności zbliżeniowe, realizowane przez wirtualną kartę.

Zarówno karty wydane w systemie Adyen, jak i systemie Quicko są już kompatybilne z systemem Garmin Pay

Na liście instytucji współpracujących z Garminem są tak znane banki detaliczne jak PKO BP, Pekao, ING, Santander, Millennium, mBank czy BNP Paribas. Aby skorzystać z płatności zbliżeniowych realizowanych za pomocą sprzętu marki Garmin należy powiązać urządzenie z aplikacją Garmin Connect Mobile.

Czytaj też: Płatności online w Polsce. Tradycyjne przelewy powoli odchodzą do lamusa. Co zamiast nich?

W aplikacji na smartfonie po prostu dodajemy kartę wydaną przez instytucję, która nawiązała współpracę z producentem. Posiadaczy smartwatcha Garmin oferującego płatności zbliżeniowe Garmin Pay powyższa informacja z pewnością ucieszy. Do płacenia zegarkiem łatwo się człowiek przyzwyczaja.

Niedługo transakcja w sklepie może wyglądać tak, że inteligentny zegarek będziemy zbliżać do smartfonu Apple. Ten bowiem ma się wkrótce wzbogacić o funkcję terminala płatniczego. Rozwiązanie jest już dostępne w USA, ale wiele wskazuje na to, że usługa stanie się szerzej dostępna.