Koniec odbioru paczek InPost w sklepach sieci Żabka. Brak dalszej współpracy

Złe wieści dla tych, którym spodobał się pomysł odbierania i wysyłania paczek InPost w sklepach sieci Żabka. Po zakończeniu programu pilotażowego obie firmy zdecydowały o nieprzedłużaniu współpracy. Mini-paczkomaty pojawiły się w wybranych placówkach na początku roku.
InPost - aplikacja
InPost - aplikacja

To już nie pierwsza próba nawiązania współpracy na linii InPost – Żabka. Warto przypomnieć, że już w 2016 roku prowadzono testy odbierania i wysyłania paczek kurierskich w blisko 170 sklepach sieci Żabka i ponad 80 Freshmarketach na terenie województwa mazowieckiego. Ostatecznie Żabka zdecydowała się wtedy na współpracę z DHL i Pocztą Polską.

W ramach ostatniego programu pilotażowego InPost zainstalował 300 mini-paczkomatów typu InDoor w sklepach sieci Żabka. To bardzo niewiele w porównaniu do całkowitej liczby paczkomatów, które operator obsługuje obecnie w całej Polsce – ponad 18,7 tys. Niedawno informowaliśmy o rozszerzeniu dostępności oferty InPost Fresh.

InPost Fresh pozwala zamawiać produkty ze sklepów lokalnych oraz dużych marketów z dostawą kurierem do domu lub do paczkomatów

Z kolei w sklepach sieci Żabka klienci mogą nadal korzystać z odbierania i wysyłania paczek za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL oraz Poczty Polskiej. Nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie sytuacja w tym zakresie uległa zmianie. Nie oznacza to jednak, że sam InPost rezygnuje z idei mini-paczkomatów.

Czytaj też: InPost Fresh rozszerza zasięg. Codzienne zakupy w trzech wariantach odbioru

Automaty InPostu typu InDoor zadebiutowały na polskim rynku jesienią 2020 roku. Zgodnie z zapowiedziami były instalowane w biurowcach, blokach oraz galeriach handlowych, a także niewielkich sklepach. Program pilotażowy w sklepach sieci Żabka jest zatem tylko jednym z wielu etapów testowania nowego formatu.

Na terenie całego kraju InPost dysponuje już 60 centrami logistycznymi. Ostatnie z nich uruchomiono pod koniec września w Łodzi, w okolicach autostrady A1.