Podpis kwalifikowany to już nie jest “rocket science”. Wystarczy selfie

Niezależnie od tego czy jesteś klientem indywidualnym lub biznesowym, podpis kwalifikowany zazwyczaj kojarzy się z koniecznością posiadania dodatkowych narzędzi uwiarygodniających. Tymczasem rozwiązanie dostępne na platformie Signius wymaga jedynie weryfikacji za pomocą zdjęcia selfie.
podpis
podpis

Identyfikacja tożsamości za pomocą selfie jest dostępna na platformie Signius w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej oraz niemieckiej. Dostawcą usługi jest niemiecka firma Nect. Weryfikacji i dopełnienia w postaci elektronicznego podpisu kwalifikowanego można przeprowadzić z dowolnego miejsca.

Aby skorzystać z usługi, należy wybrać metodę identyfikacji Nect na platformie Signius. Konieczne będzie pobranie dodatkowej aplikacji. Po jej uruchomieniu trzeba zeskanować wyświetlony na ekranie komputera kod QR, a następnie wykonać zdjęcia dowodu osobistego (zarówno awers, jak i rewers). 

Użytkownik aplikacji Nect w celu dodatkowej weryfikacji otrzyma prośbę o nagranie wideo przednią kamerą telefonu oraz powtórzenie do kamery dwóch słów

Warto podkreślić, że niedługo ze zdalnego podpisywania umów za pomocą technologii firmy Nect skorzystają klienci spółki Orange Energia, z którą platforma Signius nawiązała niedawno współpracę. Signius jako pierwsza firma w Polsce zintegrowała technologię Robo-Ident od Nect do weryfikacji tożsamości.

Czytaj też: Polregio rozpoczyna pilotaż videomatów z funkcją e-kasjera na dworcach kolejowych

Dzięki mobilnej aplikacji firmy Nect oferujemy najszybciej dostępny podpis kwalifikowany w Polsce, który jest wydawany na podstawie ekspresowej i bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika na selfie, wspieranej przez AI – mówi Jacek Piekarski, współzałożyciel i VP Sales Signius.

Na platformie SIGNIUS Professional można podpisywać dokumenty podpisem kwalifikowanym lub zaawansowanym natychmiast, wysyłać je do podpisu do innych osób oraz opcjonalnie pokrywać koszty podpisów swoich podpisujących.