Seria Huawei P50 wycofana? Na całym świecie smartfony znikają ze stron producenta

Serwis Huawei Central zauważył bardzo zagadkową rzecz – seria Huawei P50 zaczęła znikać ze stron producenta i to nie tylko w jednym kraju, ale na całym świecie. Jeśli zerkniecie na polską witrynę Huawei, to zauważycie, że P50 Pro, choć jest dostępny w wynikach wyszukiwania, nie ma opcji jego kupna. Co jest tego powodem?
Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Co się dzieje z serią Huawei P50?

Jak donosi Huawei Central, seria Huawei P50 została usunięta z globalnego portfolio smartfonów firmy. W wielu krajach, podczas wyszukiwania tych modeli, na stronie producenta pojawia się komunikat “Nie znaleziono wyników”, w innych z kolei nie ma możliwości kupna urządzeń (mowa o oficjalnym sklepie Huawei). To dość dziwna sprawa, ale Huawei do tej pory nie wypowiedział się na ten temat, dlatego pozostają nam domysły.

Huawei P50 Pro

Jaki może być powód takiego działania? Wydaje się, że wszystko przez logo Leica umieszczone z tyłu telefonów. Jeśli nie jesteście wtajemniczeni, to pokrótce przypomnimy tylko, że firmy Huawei i Leica współpracowały przez 6 lat, wprowadzając na rynek smartfony wyposażone w jedne z najlepszych aparatów. Partnerstwo się jednak skończyło, fotograficzna legenda zwróciła się w stronę Xiaomi, a seria Huawei P50 była właśnie ostatnią, nad którą obie firmy pracowały.

Czytaj też: Huawei nova 10 doczeka się wersji 5G? Hi Nova 10 5G zadebiutuje już niedługo

Zeszłoroczna flagowa seria Huawei już pod koniec września została zauważona na stronie internetowej Vmall z dość zaskakującą zmianą. Z tyłu zniknęło bowiem logo Leica, wcześniej znajdowało się pod modułem aparatu. Od razu pojawiły się głosy, że producent postanowił je usunąć, choć warto zaznaczyć, że specyfikacja urządzeń nie uległa zmianie. Możliwe więc, że wycofanie z globalnej sprzedaży modeli Huawei P50 wiąże się właśnie z tym. Smartfony w końcu powrócą, tylko bez logo Leica, choć właściwie nie jest jasne, dlaczego zdecydowano się na taki krok.