Tizen wizytówką telewizorów Samsunga. System trafi do innych producentów

Obecnie z systemu operacyjnego Tizen, korzysta ponad 200 milionów osób w 197 krajach. Platforma Samsunga będzie oferowana w produkowanych przez inne firmy telewizorach Smart TV. Oto efekt współpracy partnerskiej w formule ODM (Original Development Manufacturing) z wiodącymi międzynarodowymi producentami.
Tizen wizytówką telewizorów Samsunga. System trafi do innych producentów

W następstwie ogłoszenia programu licencyjnego Samsung Tizen TV Platform Licensing, które miało miejsce podczas konferencji deweloperów SDC (Samsung Developer Conference) w 2021 r. telewizory marek Bauhn, Linsar, Sunny, Vispera z Tizenem zawitają w tym roku do Australii, Włoszech, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

Samsung współpracuje z wybranymi partnerami w zakresie licencjonowania treści i optymalizacji sprzętu pod pracę z systemem Tizen. W ostatnim czasie udoskonalono w nim panel sterowania Smart Hub. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem zainteresowań.

Tizen to wspólne dzieło Samsunga oraz Linux Foundation. Pierwszą wersję systemu operacyjnego zaprezentowano w 2012 roku

Rok 2022 jest symboliczny dla systemu operacyjnego Tizen, ponieważ jednocześnie świętujemy jego 10-rocznicę i pojawienie się pierwszych inteligentnych telewizorów innych marek z systemem Tizen – powiedział Yongjae Kim, wiceprezes wykonawczy pionu Visual Display Business w Samsung Electronics.

Czytaj też: Telewizory Samsung Smart TV zyskują nową i odświeżoną wersję popularnej aplikacji

Do marek telewizorów z systemem Tizen należą: Akai, Bauhn, Linsar (dystrybutor: Tempo), RCA, Vispera (dystrybutor: HKC), Sunny i Axen (dystrybutor: Atmaca). Obecnie około 200 milionów ludzi w 197 krajach korzysta z telewizorów Samsung Smart TV z systemem Tizen. Za sprawą udostępnienia platformy innych producentom liczba użytkowników wzrośnie.