UKE prezentuje raport przenoszenia numerów w III kwartale. Kto na plusie?

Urząd Komunikacji Elektronicznej podzielił się danymi dotyczącymi przenoszenia numerów między operatorami sieci komórkowych w Polsce w III kw. 2022 roku. Okazuje się, że tylko jeden z wielkiej czwórki (Polkomtel, P4, Orange Polska i T-Mobile) ma w tym względzie powody do zadowolenia.
UKE prezentuje raport przenoszenia numerów w III kwartale. Kto na plusie?

Z danych udostępnionych przez prezesa UKE wynika, że III kwartał 2022 roku zaowocował przeniesieniem ponad 345 tys. numerów w sieciach mobilnych, a w sieciach stacjonarnych wynik ten zatrzymał się na pułapie ponad 67 tys. Dane pochodzą z zarządzanej przez prezesa UKE Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

Trzeci kwartał tego roku pod względem liczby przeniesionych numerów w sieciach mobilnych zanotował wzrost o niemal 32 tys. w porównaniu do II kwartału 2022 roku

Z całej czwórki największych operatorów komórkowych w Polsce, jedynie T-Mobile może mieć powody do strzelania korkami od szampana. Pozostałych trzech (Polkomtel, P4 oraz Orange Polska) bilans ostatniego kwartału zamknęło na minusie. Magentowy operator zyskał w stosunku do poprzedniego kwartału 21,8 tys. nowych użytkowników.

W wyniku przenoszenia numerów Orange Polska stracił ponad 5 tys. użytkowników kart SIM, Polkomtel (operator sieci Plus) ponad 33,1 tys., a P4 (operator sieci Play) ponad 8,8 tys. użytkowników kart. W sieciach stacjonarnych w III kw. przeniesiono o 9 tys. mniej numerów niż w II kwartale.

Czytaj też: Operator sieci strategicznej w nowej odsłonie. Idą telekomunikacyjne zmiany

Miesiącem o najwyższej liczbie transferów numerów między operatorami okazał się wrzesień. Najwięcej numerów jednego dnia przeniesiono 1 lipca – zanotowano wtedy ponad 118 tys. tego typu operacji. Łącznie w III kw. tego roku W sieci Orange, Play, Plus i T-Mobile straciły łącznie niemal 22,2 tys. numerów.

Z pełną wersją raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przenoszeniu numerów w III kw. 2022 roku można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej.