Wdrażacie nowych pracowników? Ulepszona przeglądarka Edge ma dla Was coś ciekawego

Z Edge korzystam od dobrego roku… i sobie chwalę, a to tylko dlatego, że jeden z czytelników uczulił mnie, że Edge to nie Internet Explorer. Chcąc to sprawdzić, zastąpiłem Operę przeglądarką Edge i po krótkim wprowadzeniu wiedziałem, że z Edge zostanę na dłużej, bo zwyczajnie ułatwiła mi codzienną pracę. Dzięki nowym funkcjom może ułatwić pracę również Wam, bo właśnie ulepszona przeglądarka Edge doczekała się kolejnej szczególnej funkcji.
Jak przeglądarka Edge wydłuży czas pracy laptopa na jednym ładowaniu?
Jak przeglądarka Edge wydłuży czas pracy laptopa na jednym ładowaniu?

Microsoft udostępnił właśnie funkcję Workspaces. Co jeszcze oferuje niedawno ulepszona przeglądarka Edge?

Przechodząc od razu do rzeczy, ulepszona przeglądarka Edge doczekała się rozwijanej przynajmniej od I kwartału 2021 roku funkcji Workspaces. Ta pozwala użytkownikowi z pozoru na to samo, co kolekcje, bo dzięki niej można zmienić nazwę okna i zapisać wszystkie otwarte karty na później, ale Workspaces (przestrzenie robocze) różnią się tym, że otwierają się za każdym razem w swoim osobnym oknie.

Czytaj też: NVIDIA się postarała. GeForce RTX 4090 i DLSS 3.0 to duet zmieniający oblicze kart graficznych

Podczas prezentacji na Ignite 2022 firma Microsoft zachęcała administratorów IT i organizacje do wypróbowania Workspaces poprzez Edge Enterprise, aby “poprawić doświadczenie związane z wdrożeniem kogoś nowego do pracy”. Dzięki tej funkcji przeglądarki Edge można podesłać pracownikowi po prostu link do Edge Workspace z całym zestawem potrzebnych adresów, a że jego zawartość można w każdej chwili aktualizować, łatwo jest rozszerzać taką przestrzeń roboczą.

Czytaj też: Gamingowe Chromebooki już tu są i próbują wyznaczyć nowy “trend grania”

W nowej wersji Edge dla przedsiębiorstw pojawił się też ogólnodostępny tryb Enhanced Security, a w ogólnym rozrachunku przegląarka doczekała się też napisów na żywo, natychmiastowych odpowiedzi czy ulepszonej nawigacji.