Visa wspiera biznesy prowadzone przez kobiety. Startuje polska edycja She’s Next

Pięć grantów, każdy o wartości 20 tys. zł czeka na laureatki polskiej edycji programu She’s Next, który po raz pierwszy w Polsce inauguruje Visa. Poza dofinansowaniem prowadzonego biznesu przedsiębiorczynie mogą liczyć m.in. na opiekę mentorską oraz coaching. Zgłoszenia do programu można wysyłać do 10 listopada 2022 roku.
She's Next Empowered by Visa
She's Next Empowered by Visa

Program She’s Next został uruchomiony w USA w 2019 roku. We współpracy z IFundWomen udało się uruchomić pierwszą polską edycję, która stwarza szansę dla pięciu rodzimych właścicielek biznesu. Udział w programie mogą wziąć również kobiety z innych krajów, które z różnych powodów, np. wojny, prowadzą tymczasowo swój biznes w Polsce.

Jak tłumaczą przedstawiciele Visa, w Polsce widać wyraźną dysproporcję w liczbie kobiet i mężczyzn prowadzących własne firmy, a pandemia jeszcze pogłębiła to zjawisko. W ramach programu She’s Next od 2020 roku na całym świecie Visa zainwestowała już ponad 2,5 mln dolarów w granty i coaching dla przedsiębiorczych kobiet.

Do wzięcia udziału w konkursie She’s Next konieczne jest wypełnienie do 10 listopada 2022 roku formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie IFundWomen.com

Przedsiębiorczynie mogą opisać w nim historię swojej firmy, odnieść się do tego, co zainspirowało je do założenia biznesu, a także podkreślić, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień. Ponadto uczestniczki zostaną poproszone o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie grantu na rzecz rozwoju swojej firmy.

Czytaj też: Płatności online w Polsce. Tradycyjne przelewy powoli odchodzą do lamusa. Co zamiast nich?

Tak inicjatywę She’s Next komentuje Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa:

Kobiety świetnie sprawdzają się jako liderki, są odważne, elastyczne i potrafią dostosować się do zachodzących zmian. Liczę, że program okaże się dobrą okazją do podkreślenia ich roli i rozwijania kobiecej przedsiębiorczości, ponieważ wspieranie kobiet to inwestycja, która przynosi zwielokrotniony zwrot dla całej gospodarki.