Xiaomi zapowiada serię Redmi Note 12. Kiedy premiera?

Xiaomi w końcu postanowiło zamknąć serię Redmi Note 11 i wziąć się za kolejną generację. Na jej premierę nie będziemy musieli długo czekać, bo premiera odbędzie się już niedługo.
Xiaomi Redmi Note 11

Redmi Note 11 (fot. Andrzej Libiszewski, Chip.pl)

Nadchodzi seria Redmi Note 12

Seria Note 11 od Redmi jest dość… liczna, bo w jej skład wchodzi przynajmniej 18 modeli. Wygląda jednak na to, że na tym się skończy i Xiaomi przejdzie do kolejnej generacji, która zapewne w przyszłości także zostanie bardzo rozbudowana. Na razie jeszcze nie wiemy, ile smartfonów zostanie zaprezentowanych podczas premiery, a przynajmniej wiemy, że nie trzeba będzie długo na nie czekać.

Czytaj też: Rynek smartfonów nadal ma się kiepsko. III kwartał 2022 roku był najgorszym od wielu lat

Plakat udostępniony na Weibo ujawnia, że wydarzenie wprowadzające serię Redmi Note 12 odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Kiedy? No właśnie, tego już Xiaomi nie zakomunikowało, ale do końca października nie zostało zbyt dużo czasu, więc na dniach powinniśmy dostać jakieś konkrety.

Czy dowiedzieliśmy się czegoś więcej? Producent zapowiedział, że nowa seria będzie wyposażona w “dwie główne technologie” z czego jedna z nich będzie “pierwszą na świecie”. O co dokładnie chodzi? Mamy pewną poszlakę, choć dotychczasowe przecieki na temat spodziewanych Redmi Note 12, Redmi Note 12 Pro i Redmi Note 12 Pro+ są bardzo skąpe.

Czytaj też: Oppo ma już konkurenta dla Galaxy Z Fold, więc teraz czas na model z klapką

Doniesienia ujawniły, że na pokładzie modeli Pro znajdzie się najnowszy układ MediaTek Dimensity 1080, a najpotężniejszy wariant, czyli Redmi Note 12 Pro+, może dostać 200-megapikselowy aparat główny. Natomiast uzyskany niedawno certyfikat 3C zdradził, że smartfony obsługiwać będą ładowanie 67 W, 120 W i 210 W dla kolejno Note 12, Note 12 Pro i Note 12 Pro+. I wygląda na to, że Xiaomi chodziło właśnie o ładowanie z mocą 210 W, bo do tej pory jeszcze żaden producent nie zaoferował tak ekspresowej technologii. Czyżby od ubiegłego roku Xiaomi ulepszyło swoją technologię HyperCharge 200 W? Bardzo możliwe, choć prawdę poznamy zapewne dopiero podczas premiery.