MediaTek jednak wyprzedzi Qualcomm. Już wiemy, kiedy zadebiutuje Dimensity 9200

Snapdragon 8 Gen 2, czyli najnowszy flagowy układ Qualcomm, ma zadebiutować 15 listopada. Tymczasem okazuje się, że MediaTek jednak dopnie swego i zaprezentuje swojego flagowca wcześniej. Dimensty 9200 swoją premierę będzie mieć na dniach.
MediaTek jednak wyprzedzi Qualcomm. Już wiemy, kiedy zadebiutuje Dimensity 9200

Poznaliśmy datę premiery Dimensity 9200

Następca zeszłorocznego Dimensity 9000 ujrzy światło dzienne już za kilka dni, a dokładnie 8 listopada. Taką informację podała firma na swoim profilu na Weibo. Oznacza to, że tak jak wcześniej przypuszczaliśmy, tajwańskiej firmie uda się wyprzedzić Qualcomm przynajmniej w tej kwestii. Sama premiera właściwie niewiele znaczy, bo to wydajność i możliwości liczą się bardziej. Dodatkowo, w przypadku nowego Snapdragona wiemy już, jakie firmy wyposażą w niego swoje flagowce, a o Dimensity 9200 w tym kontekście jeszcze się nie mówi.

Choć jego poprzednik oferował naprawdę świetną wydajność i niewiele można było mu zarzucić, nie znalazł się na pokładzie wielu urządzeń, a na naszym rynku próżno szukać go w jakimkolwiek modelu — zwykle dostawaliśmy wariant ze Snapdragonem 8 Gen 1, a te z Dimensity 9000 zatrzymywane były w Chinach. Czy i w tym roku nowego flagowca czeka podobny los? Trudno powiedzieć, ale mamy nadzieję, że dowiemy się czegoś więcej już za tydzień.

Czytaj też: Nieudana premiera procesorów Ryzen 7000. AMD zaczęło się tłumaczyć

Tymczasem warto wspomnieć, że niedawno Dimensity 9200 pojawił się w AnTuTu, czyli popularnym benchmarku, w którym udało mu się zgarnąć aż 1,26 mln punktów. Chociaż pokazuje to jego możliwości, to na razie również niewiele znaczy. Powie nam to więcej, gdy poznamy szczegóły jego specyfikacji, a także, gdy w teście pojawi się Snapdragon 8 Gen 2, z którym będzie można porównać flagowy chipset MediaTek.