Meta ubija kolejne projekty. I dobrze, bo ostatnim, czego potrzebujesz, jest smartwatch od Marka Zuckerberga

Wygląda na to, że aktualnie jedynym największym celem firmy Meta są oszczędności. Po zwolnieniu kilkunastu tysięcy pracowników, Mark Zuckerberg wziął się za uśmiercanie projektów. Jeśli więc ktoś naprawdę czekał na smartwatcha od Facebooka, to już się nie doczeka.
Meta ubija kolejne projekty. I dobrze, bo ostatnim, czego potrzebujesz, jest smartwatch od Marka Zuckerberga

We wtorek Meta ogłosiła masowe zwolnienia, pierwsze takie w historii firmy, a teraz uśmierca projekty

W tym tygodniu firma zdecydowała się zredukować liczbę pracowników i mowa o naprawdę ogromnych zwolnieniach, ponieważ pracę straciło 11 tys. osób – 13% całkowitej liczby pracowników. Jest to jeden ze sposobów na oszczędność, jednak nie jedyny, bo tak jak się spodziewaliśmy, teraz pod nóż idą projekty, nad którymi w ostatnich latach pracowano. Chodzi dokładnie o Portal, czyli inteligentne wyświetlacze oraz o dwa smartwatche. Informacje o planach przekazał Reuters (podobnie jak w przypadku planowanych zwolnień), jednak podobne doniesienia pojawiły się też z innych źródeł, więc może coś być na rzeczy.

Czytaj też: Uwierzę, jak zobaczę. Xiaomi sprząta bałagan, MIUI 14 pozbędzie się reklam i śmieciowego oprogramowania

O tych ostatnich słyszeliśmy od lat i było z nimi trochę jak z tym składanym Pixelem od Google’a – niby coś tam powstaje, ale kiedy i czy w ogóle się pojawi, to nie wiadomo. W tym przypadku mamy już prawie pewność, że nie ma co liczyć na inteligentny zegarek Marka Zuckerberga. Co ciekawe, wedle źródła, jeden z zegarków był na wczesnej fazie rozwoju, natomiast drugi – na środkowej, co oznacza, że nie był to już tylko projekt na papierze, co mogą potwierdzać wcześniejsze doniesienia o jego przyszłorocznej premierze. Mimo tego Meta i tak zdecydowała się anulować oba projekty.

Czy całkowicie? Trudno powiedzieć. Możliwe, że gdy sytuacja się unormuje, a straty finansowe zostaną odrobione, Meta zdecyduje się powrócić do zarzuconych projektów. Z drugiej strony… Czy ktokolwiek naprawdę potrzebuje tych smartwatchy, gdy na rynku mamy naprawdę ogrom podobnych urządzeń? Jasne, jedno z urządzeń miało mieć dwie wbudowane kamery, co z pewnością wyróżniałoby go na tle konkurencji, ale osobną kwestią jest funkcjonalność takiego rozwiązania.

Czytaj też: Znamy datę premiery składanego Honora Magic Vs. Naprawdę wygląda magicznie

Meta na razie nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, jednak spodziewamy się, że jeśli informacje są prawdziwe, to w najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej.