Snapdragon 8 Gen 2 pokazał pazur. Samsung ze swoim Exynosikiem może się schować

Już informowaliśmy o tym, dlaczego Qualcomm zawojuje świat swoim najnowszym SoC Snapdragon 8 Gen 2, a teraz widzimy tego przejawy. Test tego układu w benchmarkach rzucił bowiem głęboki cień na być może największe rozczarowanie 2022 roku – Exynosa 2200 od Samsunga – rozkładając go na łopatki.
Snapdragon 8 Gen 2 pokazał pazur. Samsung ze swoim Exynosikiem może się schować

Wydajność układu Snapdragon 8 Gen 2 jest obiecująca

Przypomnijmy, że nowy flagowy SoC Qualcomma sięga po najnowsze technologie i rozwiązania dostępne na rynku. Mowa o 4-nm procesie w ofercie TSMC oraz konfiguracji najnowszych rdzeni 1+4+3, obejmujących jeden rdzeń Kryo Prime (wariacja Cortex-X3), dwa Cortex-A715 i dwa Cortex-A710 oraz trzy energooszczędne Cortex-A510.

Czytaj też: Hasło “hasło” nadal na topie. Podpowiadamy, jak wymyślić hasło, którego nie złamie trzylatek

Im zadanie jest trudniejsze, tym wydajniejszy rdzeń się za nie bierze, a kiedy w grę wchodzą testy syntetyczne, cała konfiguracja działa na najwyższych obrotach. Tak też było tym razem (w najnowszej fali przecieków, z czego światło dzienne ujrzał tylko ten dotyczący CPU) i dotyczyło również procesora graficznego Adreno 740, który w testach sprawdził się wręcz wzorowo.

Czytaj też: Tak wygląda prawdziwe premium. Vivo X90 Pro+ powala urodą i możliwościami

W porównaniu do układu Samsung Exynos 2200, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 okazał się o 45% wydajniejszy w operacjach wielordzeniowych w teście Geekbench 5, a jego możliwości graficzne względem Exynosa 2200 są ponoć aż o 60% wyższe. Inne plotki wspominają też o 88% poprawie wydajności energetycznej i choć brzmi to innowacyjnie, to należy ciągle pamiętać, że to Apple i jego układy A16 Bionic ciągle okupują pierwsze miejsce na piedestale wydajności. Snapdragon 8 Gen 2 dopiero co im dorównał, a na horyzoncie już widać A17 Bionic.