Opera wprowadza funkcję ulepszania filmów i zdjęć w przeglądarce. Jak działa Lucid Mode?

Dawno minęły czasy rozmazanych filmów, rozpikselowanych do tego stopnia, że oczy bolały. Opera, firma stojąca za stale ewoluującą przeglądarką internetową o tej samej nazwie, jest przygotowana do pomocy milionom użytkowników w ponownym przeżywaniu niektórych z ich najcenniejszych wspomnień i to wszystko w wysokiej rozdzielczości. Wszystko dzięki nowej funkcjonalności Lucid Mode, która sprawia, że ​​filmy staną tak ostre i lśniące jak gwieździste zimowe niebo.
Opera wprowadza funkcję ulepszania filmów i zdjęć w przeglądarce. Jak działa Lucid Mode?

Opera pragnie na nowo zdefiniować swoją przeglądarkę —dodatek Lucid Mode jest pierwszą z wielu aktualizacji planowanych na 2023 rok

Jako jedna z najpopularniejszych przeglądarek, Opera otrzymała już liczne aktualizacje i funkcje poprawiające doświadczenia użytkownika. Niedawno stała się jedyną na rynku, która posiada wbudowaną obsługę TikToka, dodając ten serwis do długiej listy integracji swojego paska bocznego, gdzie można odnaleźć Instagrama, WhatsAppa czy Twittera.

Czytaj też: 73 proc. młodych Polaków używa TikToka. Teraz skorzystasz z niego także na komputerze

Święta to czas rodzinnych spotkań, nostalgii i wspomnień, często w formie powrotu do starych zdjęć i filmów – które niestety zostały uchwycone przy użyciu technologii z przeszłości. Takie materiały, które wydają się niewyraźne na ekranie – nakręcone dla ekranów, które już nie istnieją – mogą wydawać się odpowiednio zniekształcone i rozmazane, brakuje im blasku i ostrości, pełnych uczuć oraz sentymentów. Zwyczajnie nie spełniają naszych oczekiwań i najchętniej chcielibyśmy je poprawić.

Jak pokazują badania, większość użytkowników zniechęca się i przestaje oglądać filmy niskiej jakości już po kilku minutach. Opera – pierwsza przeglądarka, która skutecznie zintegrowała funkcję poprawiania wideo i obrazu – wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Dzięki Lucid Mode będziemy mogli docenić chwile z nie tak odległej (ale technologicznie zamierzchłej) przeszłości, bez zażenowania, jakie może przynieść słaba rozdzielczość.

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem Lucid Mode, funkcji, która zapewni naszym użytkownikom lepsze wrażenia podczas oglądania wideo. Uważamy przeglądarkę za „super aplikację” i mamy wiele pomysłów na ulepszenie stylu bycia online. Dzięki Lucid Mode dajemy naszym użytkownikom kolejne narzędzie, które pomoże im w pełni wykorzystać potencjał sieci. — mówi Joanna Czajka, Product Director w Operze
Źródło: Opera

Jak działa Lucid Mode?

Jeśli odtwarzamy wideo, na przykład na YouTube, TikToku, Instagramie, Facebooku lub Twitterze, pojawia się charakterystyczny “pływający” przycisk. Po jego włączeniu wideo zyska na ostrości i wyrazistości. Nowa funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich wymienionych platform.

Źródło: Opera

Lucid Mode to tylko pierwsza z wielu planowanych aktualizacji, które na nowo zdefiniują przeglądarkę Opera w 2023 roku.