73 proc. młodych Polaków używa TikToka. Teraz skorzystasz z niego także na komputerze

TikTok coraz mocniej przebija się do codziennego życia Polaków. Opera wychodzi naprzeciw potrzebom i integruje swoją przeglądarkę z popularnym serwisem.
73 proc. młodych Polaków używa TikToka. Teraz skorzystasz z niego także na komputerze

TikTok zyskuje na popularności. Polacy liderami

Ankieta przeprowadzona przez przeglądarkę Opera wykazała, że Polacy uplasowali się na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej korzystających z TikToka. Ponad 73 proc. osób w wieku od 18 do 35 lat stwierdziło, że regularnie używa aplikacji. Tuż za nami plasują się Hiszpania (72 proc.), Niemcy (69 proc.) oraz Wielka Brytania (65 proc.).

Co ciekawe, ponad dwie trzecie polskich użytkowników aplikacji (77 proc.) używa TikToka jako wyszukiwarki informacji. Co stawia polskich fanów aplikacji w globalnej czołówce – ustępujemy tylko Hiszpanom, którzy w 78 proc. deklarują takie zastosowanie apki, na pierwszym miejscu znaleźli się Brazylijczycy (80 proc.). Polacy najczęściej oglądają treści komediowe  (72 proc.), muzyczne (66 proc.) oraz lifehacki (56 proc.).

Czytaj też: Znamy polskie ceny PlayStation VR2. Sony znów wydrze wam oszczędności z portfela

63 proc. polskich użytkowników TikToka chciałoby integracji swojej ulubionej apki z przeglądarką. Jako główne powody wymieniono: chęć odstawienia telefonu (41 proc.), dokładniejszy research konkretnego tematu (34 proc) oraz wygodę oglądania dłuższych materiałów filmowych (33 proc.) na większym ekranie. Aby skorzystać TikToka w Operze, wystarczy kliknąć ikonę na pasku bocznym po lewej stronie i zalogować się na swoje konto TikTokowe.

Czytaj też: Jak przygotować salon na piłkarskie transmisje? Sprawdź te telewizory, jeśli planujesz wymianę sprzętu

TikTok w Operze

Opera jako jedyna udostępniła wczoraj pełny i wielofunkcyjny dostęp do wbudowanej webowej wersji TikToka z poziomu paska bocznego. Z czym wiążę się brak konieczności instalacji oddzielnych programów czy korzystania z dodatkowych zakładek.

TikTok z typowo lifestylowej platformy pełnej krótkich nagrań z tańcem i muzyką stał się narzędziem do wyszukiwania newsów, trendów oraz źródłem inspiracji. Integracja z Operą jest naszą reakcją na prośby użytkowników, dla których liczy się dostęp do ulubionej aplikacji z każdego urządzenia, dosłownie na wyciągnięcie ręki – mówi Joanna Czajka, Product Director w Operze.

Czytaj też: Test obudowy Fractal Design Ridge

Opera gwarantuje, iż korzystanie z TikToka w przeglądarce pozostaje prywatne i bezpieczne, a użytkownicy nie udostępniają żadnych dodatkowych danych usługom, do których mają dostęp, poza tymi, które udostępniliby stronie internetowej. Co ważne, Opera deklaruje także, iż nie udostępnia żadnych danych na temat swoich użytkowników TikTokowi. Aby uzyskać dodatkowy poziom prywatności i bezpieczeństwa, mogą włączyć funkcję blokowania reklam lub skorzystać z wbudowanej sieci VPN przeglądarki.