BMW w końcu przestaje traktować posiadaczy smartfonów z Androidem jak obywateli drugiej kategorii

W ramach najnowszej aktualizacji Digital Key i Digital Key Plus firma BMW właśnie otworzyła ważną funkcję Digital Key na ludzi nieprzekonanych do smartfonów Apple’a. Klienci firmy byli do niedawna zmuszeni wykorzystywać iPhone’y tylko po to, aby zapewnić sobie klucz samochodowy w smartfonie, którym mogliby żonglować między członkami rodziny i znajomymi. To już przeszłość – choć pewne ograniczenia co do sprzętu nadal są obecne.
BMW w końcu przestaje traktować posiadaczy smartfonów z Androidem jak obywateli drugiej kategorii

Udostępnianie wirtualnych kluczyków samochodowych BMW Digital Key nie tylko dla użytkowników iPhone’ów

Tak jak zastąpienie portfela smartfonem stało się możliwe za sprawą płatności zbliżeniowych i aplikacji mObywatel, tak porzucenie tradycyjnych kluczyków samochodowych na rzecz aplikacji stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Trudno się temu dziwić. Można oczywiście narzekać na potencjalne problemy przy rozładowaniu smartfonu lub jego zwyczajnej awarii, ale zastąpienie wielu rzeczy jedną (smartfonem) jest bezsprzecznie wygodniejsze i nawet bezpieczniejsze w czasach, kiedy do smartfonu jesteśmy wręcz przyrośnięci, a do portfela i kluczyków już niespecjalnie. Fizyczne kluczki mają jednak jedną wielką zaletę – możemy podrzucać je każdemu, zapewniając bezproblemowy dostęp do samochodu.

Czytaj też: Test BMW X5 xDrive45e – radość z luksusu

W przypadku BMW i funkcji Digital Key nie było to takie proste, bo aplikacja nie pozwalała do tej pory zapewniać osobom trzecim dostępu do samochodów w inny sposób, niż z wykorzystaniem iMassage na iPhone’ach. To zmieniło się w ramach najnowszej aktualizacji, którą BMW przygotowało dla swoich użytkowników w ramach współpracy pod egidą konsorcjum (Car Connectivity Consortium) z firmą Google oraz Samsung. Dzięki niej BMW udało się wreszcie znieść ograniczenia udostępniania Digital Key do jednej aplikacji i rozszerzyć znacząco jej wszechstronność.

Czytaj też: BMW 3.0 CSL ma rekordowo mocny silnik R6. Może być twój, jeśli masz 3,5 miliona złotych

Po aktualizacji Digital Key do najnowszej wersji pozbędziecie się konieczności korzystania z konkretnej aplikacji do przekazywania wirtualnych kluczyków. Będzie to już możliwe z wykorzystaniem zwyczajnego linku, który może zostać wysłany e-mailem, SMS-em lub jakąkolwiek inną aplikacją komunikacyjnym. Po drugiej stronie uzyskanie dostępu do klucza wymaga jedynie kliknięcia w link i tym samym dodania go do swojego smartfonu lub Apple Watcha bez potrzeby instalowania konkretnej aplikacji czy uzyskiwania identyfikatora BMW.

Czytaj też: Test BMW X1 xDrive 23i – nowe, większe, lepsze!

Kluczyki w ramach funkcji Digital Key można również udostępnić za pomocą Apple AirDrop lub Android Nearby Share, a dodatkowa warstwa bezpieczeństwa może okazjonalnie wymagać wprowadzenia kodu aktywacyjnego w systemie pojazdu. Obecnie jest to dostępne wyłącznie na smartfonach Google Pixel 6 Pro (lub nowszych) z przynajmniej Androidem 13, ale to kwestia czasu, aż do programu dołączą również smartfony Samsunga.