Plus stawia na nowoczesność. Do oferty trafiają startery eSIM

Plus dobitnie pokazuje, że stawia na nowoczesne technologie, a nowym przejawem takiego podejścia jest wprowadzenie do oferty na kartę starterów z wirtualną kartą SIM. Tej nie trzeba już umieszczać w telefonie, bo nie dostajemy fizycznej karty. Jednocześnie w ten sposób operator przyczyni się do zmniejszenia ilości plastiku wprowadzanego do środowiska.
Plus stawia na nowoczesność. Do oferty trafiają startery eSIM

eSIM to całkowicie wirtualna karta SIM otrzymywana drogą cyfrową. Wystarczy, że aktywujemy ją na swoim urządzeniu, a ona zapisuje się w niewielkim module, który na stałe jest wbudowany w smartfon, tablet albo smartwatch. Nie jest to więc fizyczna karta i niczego nie trzeba do telefonu wkładać. Działa jednak jak zwykła karta SIM, a jej instalacja jest szybka i łatwa. Tę technologię wdrożyło już u siebie Orange, jako pierwsza sieć w Polsce. Potem również T-Mobile zaczęło oferować ją swoim klientom, a po tych dwóch operatorach, w sierpniu 2021 roku, także Plus.

Teraz Plus idzie o krok dalej, bo wprowadza do oferty startery z eSIM, od razu oferując klientom paczkę 30 GB na start

Na wykorzystanie tego prezentu mają 15 dni. Koszt takiego startera to 15 zł, które i tak możemy wykorzystać na rozmowy, SMS-y, MMS-y, Internet czy wykupienie pakietu, np. Bez Limitu, przy którym możemy skorzystać z promocji „Nawet 1500 GB na lata”. Środki znajdą się na koncie klienta, a jeśli zdecydujemy się na doładowanie za 30 zł, otrzymamy kolejne 30 GB, ale tym razem do wykorzystania w ciągu roku.

Czytaj też: Rusza program Plus Odkup. Zamień swojego iPhone’a na najnowszy model w promocyjnej cenie

Oczywiście kupując taką nowość, jak wirtualną kartę eSIM z pewnością będziecie zastanawiać się, w jaki sposób ją aktywować

Plus podkreśla, że jest to łatwy proces, ale należy pamiętać, że do korzystania z eSIM konieczne jest odpowiednie urządzenie wyposażone w tę technologię. Jeśli już mamy to sprawdzone, wówczas trzeba zadbać o dostęp do internetu, najlepiej poprzez połączenie WiFi. Kolejny krokiem jest instalacja wirtualnej karty SIM poprzez zeskanowanie kodu QR umieszczonego w środku startera. Jak to zrobić? Tutaj są różne sposoby:

 • zeskanować za pomocą aparatu fotograficznego (większość telefonów posiada taką funkcjonalność),
 • wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach telefonu.

Następnie musimy wpisać kod PIN, który został zapisany na kartoniku w starterze i… i to wszystko. Po poprawnym wykonaniu tych kroków profil z kartą eSIM zostanie dodany do urządzenia.

Dla osób, które nie mają odpowiedniego sprzętu w swoim posiadaniu, a właśnie rozglądają się za nowym smartfonem, podpowiadamy, które modele dostępne w Plusie obsługują eSIM. Są to m.in.:

 • Samsung Galaxy Z Flip 4 5G 128GB lub 256GB,
 • Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB,
 • Samsung Galaxy S22 5G 128GB,
 • Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB,
 • Oppo Reno7 5G 8/256GB,
 • Oppo Reno6 Pro 5G 256GB,
 • Motorola razr 2022 5G 8/256GB, a także
 • iPhone’y z serii 13 i 14,
 • iPhone SE 2022.

Startery z kartą eSIM można kupić w salonach sprzedaży Plusa lub w wybranych punktach Relay na lotniskach i dworcach.