Trzy dni na zabawę sprzętem Canona za darmo. Rusza świetna akcja na wakacje

Wakacje można oficjalnie uznać za rozpoczęte, Canon zatem otwiera kolejne zapisy na bezpłatne testy sprzętu systemowego Canon R. Jest to świetna okazja by zapoznać się z ofertą producenta, tym bardziej że pula dostępnych aparatów i obiektywów jest naprawdę interesująca.
Trzy dni na zabawę sprzętem Canona za darmo. Rusza świetna akcja na wakacje

Canon EOS R za darmo, czyli za ile?

Oferta obejmuje w tej chwili 11 zestawów, które obejmują aparaty od najprostszego R8, do najbardziej zaawansowanego R3. Dostępna jest też różnorodna optyka, od szerokokątnego zoomu RF 15-35 mm f/2.8 aż do jasnego teleobiektywu RF 70-200 mm f/2.8.

Korpus  Obiektyw
Canon EOS R3 + RF 24-105mm F/4 L IS USM
Canon EOS R3 + RF 24-70mm F/2.8 L IS USM
Canon EOS R3 + RF 70-200mm F/2.8 L IS USM
Canon EOS R6MII + RF 50mm F/1.2 L USM
Canon EOS R6MII + RF 28-70mm F/2 L USM
Canon EOS R6MII + RF 15-35mm F/2.8 L IS USM
Canon EOS R5 + RF 70-200mm F/4 L IS USM
Canon EOS R5 + RF 85mm F/1.2 L USM
Canon EOS R5 + RF 24-70mm F/2.8 L IS USM
Canon EOS R5 + RF 100mm F/2.8 L macro IS USM
Canon EOS R8 + RF 24-105mm F/4 L

Akcję wraz z Canonem prowadzą sklepy Fotoforma.pl i Cyfrowe.pl. W celu zarezerwowania sprzętu należy udać się na stronę programu, gdzie za pomocą prostego formularza można wybrać który zestaw nas interesuje, formę odbioru (kurier lub któryś z salonów, biorących udział w akcji), a następnie za pomocą kalendarza (a raczej dwóch, gdyż są dostępne niezależne dla każdego z partnerów) wybrać termin wypożyczenia.

Zobacz też: Test Canon EOS R3 – duży, skomplikowany i bardzo pożądany. Już wiem, dlaczego (chip.pl)

Po zarezerwowaniu sprzętu należy w ciągu 30 minut uiścić opłatę rezerwacyjną w wysokości 50 zł – jest ona zwracana po zakończeniu wypożyczenia lub jeśli odwołamy wypożyczenie minimum dwa tygodnie przed terminem. Konieczne będzie także wpłacenie zwrotnej kaucji w wysokości 10% wartości wypożyczanego sprzętu. Jeśli wybrany sprzęt nie będzie miał już wolnych terminów, można się także wpisać na listę rezerwową – jeśli ktoś zrezygnuje z testów, kolejna osoba z kolejki wejdzie na jego miejsce.

Zobacz też: Fotograficzna recenzja Canon EOS R6 Mark II. Gdyby nie jeden szczegół, biłby rekordy sprzedaży (chip.pl)

Miejsc póki co nie brakuje, a po wakacjach kolejna edycja

Czas testu to trzy dni – od piątku, do niedzieli, co nie jest czasem zbyt długim, lecz zupełnie wystarczającym by ocenić zarówno funkcjonalność i ergonomię, jak zachowanie sprzętu w warunkach polowych i jakość zdjęć. Wszystkie dostępne aparaty to korpusy pełnoklatkowe z dołączoną wysokiej jakości optyką, więc raczej nie będziemy zawiedzeni. Warto skorzystać z okazji, jeśli przymierzamy się do zakupu pierwszego aparatu, jak i jeśli planujemy wymianę dotychczas posiadanego.