Nowy CarPlay trafił do pierwszego auta. To może Cię przekonać do zakupu iPhone’a

W dobie szalejącego konsumpcjonizmu pytanie “czy warto” jest cenne przy podejmowaniu każdej decyzji zakupowej i jeśli zawsze brzmiało negatywnie, kiedy akurat zastanawialiście się nad zakupem iPhone’a, to teraz możecie zmienić zdanie. 
Nowy CarPlay trafił do pierwszego auta. To może Cię przekonać do zakupu iPhone’a

Nowy Apple CarPlay może zachwycić. Oto kolejny powód, dla którego warto kupić iPhone’a

Nieoczekiwanie to nie Apple, a firma Porsche miała do pokazania coś na tyle wyjątkowego, że niektórzy mogą przekonać się teraz do zakupu iPhone’a. Wszystko sprowadza się do aktualizacji oprogramowania systemu infotainment w nowszych modelach, którą to Porsche właśnie oficjalnie się pochwaliło, prezentując znaczne zwiększenie powiązania z systemem Apple CarPlay, a więc tym samym smartfonami z rodziny iPhone. 

Czytaj też: iPhone też kiedyś nie miał aplikacji. 15 lat temu App Store zmienił zasady gry

Firma chwali się, że jest “pierwszym producentem motoryzacyjnym, który umożliwia swoim klientom łatwiejszy dostęp do funkcji pojazdu z poziomu systemu CarPlay” i tak rzeczywiście jest. Porsche ewidentnie chce uczynić z tej nowości coś, co przyciągnie nowych klientów i rozpieści aktualnych właścicieli nowszych modeli, bo oficjalnie twierdzi, że ta ujawniona właśnie nowa wersja aplikacji My Porsche wręcz “łączy funkcje pojazdu z doświadczeniem CarPlay”.

Warto dodać, że jest to pierwsze auto, które korzysta z zalążka możliwości CarPlay ogłoszonych jeszcze w 2022 roku; Apple chce, by po podłączeniu iPhone’a interfejs CarPlay przejmował kontrolę nie tylko nad ekranem systemu infotainment, ale także nad komputerem pokładowym, cyfrowymi zegarami i innymi elementami interfejsu auta.

Co to oznacza? Że korzystając z aplikacji My Porsche, kierowcy będą teraz mogli dostosowywać szereg ustawień samochodu z klimatyzacją, oświetleniem kabiny oraz preferencjami audio na czele. Gdyby tego było mało, aplikacja umożliwi również użytkownikom wpływanie na te ustawienia za pośrednictwem asystenta Siri oraz zapewni dostęp do zbiorowych ustawień w formie trybów pokroju m.in. “relaksu”.

Czytaj też: Jeśli to prawda, właśnie pojawił się solidny argument przemawiający za kupnem iPhone’a 15

Aplikacja My Porsche to centrum cyfrowego zarządzania i sterowania pojazdem Porsche. Na przykład pokazuje stan naładowania akumulatora pojazdu, może regulować klimatyzację i wysyłać cele podróży do systemu nawigacji. Co więcej, aplikacja My Porsche łączy istniejące konta z zewnętrznymi dostawcami, na przykład Apple Music, z powiązanymi aplikacjami w Porsche Communication Management (PCM) – czytamy w ogłoszeniu.

Być może najlepszą funkcją tej nowości jest możliwość wyświetlenia dedykowanego widżetu na ekranie głównym smartfona, który to zapewnia najważniejsze informacje o pojeździe i zależnie od pogody, sugeruje m.in. włączenie klimatyzacji przed odjazdem. Co najważniejsze, te nowości są już dostępne (wystarczy zeskanować kod QR w oprogramowaniu Porsche Communication Management), ale wyłącznie w Porsche Cayenne z aktualnego roku modelowego. W przyszłości trafią jednak również do innych modeli.

Czytaj też: Już nie musisz dzwonić do mamy. Twój iPhone podpowie Ci, jak zrobić pranie

Czy z kolei będzie powodem, dla którego właściciele Porsche wymienią swój smartfon z Androidem na iPhone’a? Czas pokaże, ale warto podkreślić, że aplikacja My Porsche jest dostępna również na Androidzie, ale podobnie jak wersja na iOS, nie cieszy się najlepszymi ocenami. W ogólnym jednak rozrachunku oba warianty aplikacji są już teraz szalenie rozbudowane i udostępniają wiele funkcji kierowcom Porsche, choć firma nie postarała się nadal o wprowadzenie do swoich samochodów CarPlay nowej generacji. 

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!