Xiaomi Smart Band 8 Pro coraz bliżej. To będzie taki Apple Watch dla ubogich

Inteligentne opaski Xiaomi zawojowały rynek i trudno się temu dziwić – w niskiej cenie dostajemy sporo funkcjonalności, pomagających nie tylko w śledzeniu aktywności, ale też stanu naszego organizmu. W kwietniu zaprezentowano podstawową wersję Smart Band 8, a teraz przychodzi czas na wariant Pro, odpowiednio mocno wyposażony.
Xiaomi Smart Band 8 Pro coraz bliżej. To będzie taki Apple Watch dla ubogich

Podoba Ci się Apple Watch, ale nie chcesz wydawać majątku na zegarek? Sprawdź Xiaomi Smart Band 8 Pro

Już zeszłoroczny Xiaomi Smart Band 7 Pro zdawał się inspirowany Apple Watchem, a wszystko za sprawą dużego ekranu, niepodobnego do tego, który znaleźć można na pokładzie standardowej opaski producenta. Tegoroczny Smart Band 8 konstrukcją nie odbiegał od poprzedników i w przypadku wersji Pro będzie tak samo. Tego jesteśmy pewni, bo Xiaomi zaprezentowało projekt zegarka i znów trudno oprzeć się wrażeniu, że patrzymy na urządzenie przypominające Apple Watch.

Czytaj też: Większy ekran, dziesiątki aplikacji i nowe smart funkcje. Oto Amazfit Bip 5

Xiaomi wyraźnie czerpało z projektu konkurencji, ale każdy, kto widział lub korzystał ze smartwatcha Apple’a, od razu wychwyci różnice, takie jak brak fizycznego pokrętła czy przycisków na bokach, Jednak sam ekran – prostokątny panel z wypolerowanymi krawędziami – przywodzi na myśl dużo droższy smartwatch z nadgryzionym jabłkiem w logo. Wraz z ujawnieniem konstrukcji Smart Band 8 Pro, Xiaomi zdradziło też kilka szczegółów specyfikacji.

Urządzenie będzie wyposażone w 1,74-calowy ekran (o 0,1” większy niż u poprzednika), prawdopodobnie OLED, o zagęszczeniu pikseli na poziomie 336 ppi, obsługą 16,7 mln kolorów oraz częstotliwością odświeżania 60 Hz. Oprócz tego mamy spodziewać się obsługi widżetów – m.in. do śledzenia tętna, odtwarzania multimediów, pogody i liczenia kroków – czy możliwości ustawienia tapety z naszych zdjęć. Zeszłoroczny model oferował 117 trybów sportowych, obejmujących zarówno zajęcia na zewnątrz, jak i te w pomieszczeniach, obsługę NFC i płatności zbliżeniowych, a także dawał możliwość całodziennego monitorowania tętna, poziomu natlenienia krwi, monitorowanie snu i cyklu menstruacyjnego. Te funkcje z pewnością pojawią się też w tym roku, ale można się spodziewać, że Xiaomi doda jeszcze jakieś nowości.

Na premierę Xiaomi Smart Band 8 Pro nie będziemy musieli długo czekać, bo opaska zostanie zaprezentowana już 14 sierpnia, podczas wielkiego wydarzenia organizowanego w Chinach. Oprócz niej zobaczymy wtedy składanego Mix Fold 3 i chociaż ten smartfon raczej nie opuści Państwa Środka, to z opaską będzie inaczej. Zeszłoroczny model – debiutujący w lipcu – pojawił się w Polsce dopiero w październiku i zapewne w tym przypadku będzie podobnie. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka miesięcy na wejście tego urządzenia na nasz rynek. Jeśli zaś chodzi o cenę, Smart Band 7 Pro wyceniono na początku na 499 zł i jego następca raczej nie zejdzie poniżej tego. Raczej trzeba szykować się na podwyżkę, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku. Nie wiadomo jednak, na jak wysoką kwotę powinniśmy się szykować.