Duża zmiana w Mapach Google. Niebawem możesz je pomylić z… Mapami Apple’a

Mapy Google mają mnóstwo ciekawych funkcji, jednak niedługo mogą zaskoczyć Cię nowym wyglądem. Rewolucji może nie będzie, ale zawsze warto odnotować, jak zmieni się ta niezwykle popularna usługa.
Duża zmiana w Mapach Google. Niebawem możesz je pomylić z… Mapami Apple’a

Mapy Google to rozwiązanie, z którego każdego dnia korzystają miliony użytkowników, dlatego też każda związana z nimi zmiana widoczna jest globalnie. Trzeba przyznać Google, że co jakiś czas dodaje do usługi naprawdę praktyczne funkcjonalności, dzięki czemu Mapy zyskują, a życie staje się łatwiejsze. Rzadko jednak zmienia aspekt wizualny – a tak właśnie będzie w tym przypadku.

Czytaj też: Mapy Apple coraz bardziej przypominają Mapy Google. Jeszcze chwila, a się na nie przesiądę

Mapy Google z dużą zmianą. Będą wyglądać jak Mapy Apple

O co konkretnie chodzi? Mapy Google w wersji beta mają nową paletę kolorystyczną. Akweny wodne z niebieskich stają się błękitne, a żółte linie autostrad i białe dróg – poszarzały. Obszary powiązane z naturą (jak parki czy lasy) mają głębszą zieleń, widać także kilka innych zmian. Jak już zauważyło wiele osób, nowa paleta kolorystyczna upodabnia Mapy Google do Map Apple.

A ponieważ jeden obraz wart tyle, co tysiąc słów, oto dwa przykłady zmian wraz z porównaniami:

Mapy Google i Mapy Apple
Obecne Mapy Google, nowe Mapy Google, Mapy Apple. Źródło: 9to5google.com
Mapy Google i Apple
Obecne Mapy Google, nowe Mapy Google, Mapy Apple. Źródło: 9to5google.com

Najbardziej rzuca się w oczy zmiana dróg – dla mnie osobiście obecna wersja jest znacznie lepsza od tej nowej. Bardziej także podobają mi się akweny wodne i uważam, że błękit jest zbyt cukierkowy. A co zabawne, jeszcze w kwietniu tego roku pisaliśmy, że Mapy Apple są coraz podobniejsze do Map Google. Teraz mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, a jak tak dalej pójdzie, pewnego dnia obie będą identyczne.

Kiedy aktualizacja Map Google?

Jednak póki co Google udostępnił nową paletę tylko wybranym użytkownikom i nie wiadomo jeszcze, kiedy ta wersja zostanie udostępniona dla wszystkich. Dlatego nie zdziw się, jeśli pewnego dnia niespodziewanie zobaczysz, że Mapy Google wyglądają inaczej niż dotąd. Co istotne – wraz ze zmianą palety kolorystycznej nie ma żadnych zmian w samej funkcjonalności. Nadal będą to Mapy, które wszyscy znają i (w większości) lubią. A czy nowa wersja spodoba się użytkownikom? Na to pytanie będzie można odpowiedzieć dopiero po jej wprowadzeniu.