Palit Thundermaster czyli grafika w grach zyskuje nowe możliwości. A może dopiero właśnie osiąga pełne?

Aby karta graficzna działała z pełną mocą i pokazała wszystko, na co ją stać, musi nie tylko mieć odpowiednie zasilanie oraz pole do popisu, czyli grę pozwalającą na wykazanie wszystkich technik. Równie istotne jest jej oprogramowanie. Palit Thundermaster powstało właśnie w tym celu – i jest dostępne za darmo!
Palit Thundermaster
Palit Thundermaster

Karta graficzna ma wiele parametrów – zaczynając od szybkości pracy wiatraczków, kończąc na podświetleniu RGB. Jak można mieć pewność, że wszystkie ustawione są w sposób optymalny? Choć sami producenci deklarują takie ustawienia, najlepiej zrobić to po prostu samodzielnie – ręcznie. I tu właśnie z pomocą przybywa Palit.

Palit Thundermaster – wyciśnij pełną moc… a może i więcej

Czym jest Palit Thundermaster? To specjalistyczna aplikacja, która pozwala kontrolować dosłownie każdy parametr karty graficznej, a także podkręcać jej ustawienia. O wszystkim decyduje sam użytkownik, a przejrzysty interfejs sprawia, że nawet początkujący nie powinien mieć problemów. Ustawione opcje można zapisywać, tworząc do sześciu odmiennych profili, które następnie łatwo się przełącza. Ogólnie wszystkie ustawienia można podzielić na związane z wydajnością, wyglądem oraz podkręcaniem.

W tym ostatnim przypadku Palit Thundermaster umożliwi zmianę parametrów karty ręcznie lub zdanie się na opcję OC Scan, która samodzielnie wybierze i wprowadzi ustawienia. Jednak uwaga – takie automatyczne podkręcanie może zająć sporo czasu. W celu osiągnięcia efektów wizualnych można wprowadzić rozmaite ustawienia podświetlenia RGB – w tym dopasowanie do temperatury karty. Możliwości jest mnóstwo.

Palit Thundermaster

Czytaj też: Najpopularniejsza karta graficzna mówi wszystko. Nic dziwnego, że większość woli kupić konsolę

Oprogramowanie możesz pobrać pobieramy z oficjalnej strony Palit Thundermaster. Można na niej także obejrzeć filmiki prezentujące funkcjonalność aplikacji oraz poznać jej najważniejsze cechy.