LG w bloku startowym na styczniowe targi CES. Nowe telewizory QNED i QNED Mini LED na 2024 rok

Skoro wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a na horyzoncie majaczy już styczeń 2024, tradycyjnie wyczekujemy rychłego nadejścia targów CES i lawiny nowości w elektronice użytkowej. LG Electronics właśnie zaktualizował swoją ofertę telewizorów QNED (miks technologii QLED i NanoCell) oraz QNED Mini LED, zapewniając tym razem szerszy asortyment rozmiarów (wliczając w to model o przekątnej 98″). Urządzenia bazują na nowym procesorze α8 AI, który przynosi większą efektywność algorytmów sztucznej inteligencji, wyższą wydajność graficzną oraz szybsze przetwarzanie danych. Targi Consumer Electronics Show 2024 odbędą się w dniach 9-12 stycznia w Las Vegas.
LG w bloku startowym na styczniowe targi CES. Nowe telewizory QNED i QNED Mini LED na 2024 rok

Telewizory QNED od LG na 2024 rok charakteryzuje smukła obudowa o szerokości zaledwie 29 mm, więc spokojnie można je zamontować na ścianie. Tajemniczy skrót QNED stanowi połączenie technologii Quantum Dot (kropki kwantowe) i NanoCell, który w założeniu ma oferować m.in. lepsze odwzorowanie kolorów. Z kolei technologia Precision Dimming stosowana w modelach QNED Mini LED odpowiada za realistyczny kontrast, poprawiając przejścia tonalne i precyzyjne sterowanie podświetleniem. Oczywiście na pokładzie nie mogło zabraknąć lokalnego przyciemniania, zapewniającego wysoki kontrast i jasność.

LG QNED Mini LED TV QNED90 wyróżnia się dodatkowo funkcją Million Grey Scale, która rozróżnia odcienie szarości i odwzorowuje przejścia tonalne z rozdzielczością 20 bitów. Zgodnie z tym, o czym pisał niedawno Paweł, na rynku rośnie zainteresowanie większymi przekątnymi telewizorów, więc nie powinna tutaj dziwić nowość LG w postaci modelu z ekranem 98″. Oprócz tego mamy w ofercie wersje o przekątnych 43, 50, 55, 65, 75 i 86 cali.

QNED i QNED MiniLED na 2024 rok to nie tylko sprzęt

Sporo dzieje się w nowych telewizorach LG od strony oprogramowania. Funkcja AI Picture Pro wyróżnia twarze, przedmioty i tła, poprawiając ich teksturę i najdrobniejsze detale. Dodatkowo, opcja Dynamic Tone Mapping Pro analizuje obraz blokami w czasie rzeczywistym, identyfikując obszary o największym i najmniejszym nasileniu światła. Następnie, dzięki precyzyjnej optymalizacji HDR, wzmacnia szczegóły, dla uzyskania obrazu o większej głębi i trójwymiarowości. Kreator spersonalizowanego obrazu umożliwia łatwe dostosowanie trybu wyświetlania poprzez wybór spośród kilku inteligentnie skonfigurowanych opcji, opartych na głębokim uczeniu.

Zwiększają się możliwości telewizorów LG w zakresie personalizacji. Aplikacja webOS Re:New pozwala zaktualizować platformę webOS smart TV do najnowszej wersji. To również szansa dla posiadaczy starszego sprzętu smart TV – najnowszej wersji oprogramowania można używać przez następnych pięć lat. Oferta dotyczy modeli LG QNED Mini LED 8K wprowadzonych na rynek w 2022 roku (serie QNED99 i QNED95), ale docelowo obejmie też następne modele z linii QNED TV i kolejne regiony świata.

Najnowsza odsłona platformy LG webOS Smart TV pozwala tworzyć indywidualne profile. Telewizory mogą rozróżniać głosy na podstawie profili klientów i wyświetlać spersonalizowane rekomendacje na podstawie historii użytkowania. Ekran główny najnowszej wersji systemu webOS zawiera teraz kartę Dynamic Q zapewniającą dostęp do usług zorganizowanych w grupy, takie jak Home Office, Home Hub, Sport i Gry. Telewizory LG QNED 2024 obsługują także Apple AirPlay i Chromecast.

Czytaj też: Jaki telewizor 65″ warto kupić? Oto kluczowe cechy i konkretne modele

Dzięki zaawansowanemu procesorowi linia telewizorów LG 2024 LG QNED TV zapewnia wyjątkowe wrażenia audiowizualne na ekranach o różnych rozmiarach. Jednocześnie umożliwia dostosowanie do indywidualnego stylu życia i preferencji każdego użytkownika. Staramy się nieustannie dostarczać klientom nowych wrażeń, korzystając z naszego dziesięcioletniego doświadczenia z systemem webOS – pisze w oficjalnym komunikacie prasowym Seon-pill Baik, szef działu planowania produktów LG Home Entertainment Company.