Samsung wprowadza świetną funkcję w aplikacji Zdrowie. Oby wszyscy mogli z niej skorzystać

Zwykle, jeśli wspominamy o nowych funkcjach skupionych na naszym zdrowiu, piszemy to w kontekście smartwatchy. Tym razem jednak mowa o aplikacji Samsung Zdrowie, a więc usłudze, z której korzystamy na smartfonach, bez konieczności posiadania dodatkowego urządzenia. Producent dodał bardzo przydatną nowość, choć trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek z niej skorzystamy.
Samsung wprowadza świetną funkcję w aplikacji Zdrowie. Oby wszyscy mogli z niej skorzystać

Aplikacja Samsung Zdrowie pomoże w codziennym przyjmowaniu leków

Apka Zdrowie, dostępna na smartfonach południowokoreańskiego giganta, pozwala nam monitorować stan zdrowia, dając dostęp do wszystkich danych pozyskanych przy pomocy smartwatcha. Oczywiście są tam też inne opcje, ale nie ma co ukrywać, że zapewne większość z nas jedynie do tego ją wykorzystuje, o ile w ogóle do niej zagląda, bo sporo danych można przecież sprawdzić bezpośrednio z poziomu zegarka. Myślę jednak, że z właśnie ogłoszonej nowości ucieszy się sporo osób. Aplikacja została bowiem wzbogacona o funkcję śledzenia leków.

Czytaj też: Premiera serii Huawei Nova 12 jest tuż za rogiem. Tymczasem my już wiemy o tych smartfonach niemal wszystko

W zasadzie już sama nazwa praktycznie wszystko wyjaśnia. Zadaniem tej funkcjonalności jest pomóc użytkownikowi w śledzeniu przyjmowanych przez niego medykamentów, zarówno tych bez recepty, jak i na receptę. Dzięki temu nie zapomnimy o ich regularnym przyjmowaniu, za co odpowiedzą powiadomienia. Świetną sprawą jest możliwość ustawienia „mocy” takich przypomnień. W zależności od tego, jak istotny jest dany lek i jak ważne jest, by został on przyjęty w określonym czasie, możemy ustawić poszczególne powiadomienia jako „silne” lub „delikatne”.

Czytaj też: Kolejny Apple Watch Ultra będzie prawdziwie rewolucyjny. Apple szykuje coś specjalnego

Jak już wcześniej wspomniałam, w aplikacji można wprowadzić nie tylko leki na receptę, ale również różne suplementy poprawiające ogólne samopoczucie – jeśli masz tendencję do zapominania o nich, ta nowość będzie dla ciebie idealna. Jest to więc funkcja, która pomoże zarówno chorym, jak i takim zwykłym użytkownikom, którzy nie muszą stale przyjmować żadnych leków, chcą jednak wspomóc swój organizm witaminami czy podobnymi dodatkami.

Czytaj też: Irytujący błąd w systemie Windows 11 w końcu został naprawiony. Microsoft potrzebował na to „tylko” kilkunastu miesięcy

Co istotne, aplikacja Zdrowie, oprócz śledzenia leków i przypomnień, da również dostęp do podstawowych informacji na temat niektórych popularnych medykamentów. Znajdziemy tak ogólny opis, możliwe skutki uboczne czy ostrzeżenia o niepożądanych interakcjach z innymi przyjmowanymi lekami. Apka da też znać, o tym, by powstrzymać się przed jedzeniem czy piciem niektórych produktów, bo w połączeniu z aktualnie przyjmowanymi lekami mogą one źle reagować.

Czytaj też: Seria Oppo Find X7 bez modelu Pro. Wszystko, co wiemy przed premierą

Wszystko brzmi świetnie i zapewne wielu z was pomyślało sobie, że z chęcią skorzystałoby z takiej nowości, ale mam niestety złą wiadomość. Przynajmniej na razie ta nowość trafi jedynie do użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Samsung nie zdradził, kiedy i czy w ogóle planuje rozszerzyć ją na inne rynki.