Apple iOS 17.3 już w przyszłym tygodniu. Co nowego?

Apple rozpoczęło testowanie wersji iOS w wersji 17.3 w połowie grudnia. Jak to z wersjami testowymi czasem bywa, nie wszystko szło jak należy i jedna z wersji testowych (bodaj beta 2) na początku stycznia przyprawiła o poważny ból głowy użytkowników iPhone’ów, niektóre z urządzeń bowiem po aktualizacji nie były w stanie się uruchomić. Cykl testowy jednak dobiega końca i 22 lub 23 stycznia można się spodziewać udostępnienia nowej wersji dla wszystkich urządzeń.
Apple iOS 17.3 już w przyszłym tygodniu. Co nowego?

Co nowego w iOS 17.3?

Najnowsza odsłona iOS 17.3 przyniesie kilka interesujących nowości. Jedną z nich jest dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe, działające w sytuacji, gdy osoba, która ukradła telefon, weszła także w posiadanie kodu dostępu, pozwalającego na odblokowanie urządzenia. Po aktywacji dodatkowej warstwy bezpieczeństwa dostęp do haseł i kluczy dostępu będzie wymagał pozytywnej weryfikacji użytkownika przez Face ID, zmiana istotnych ustawień takich jak hasło Apple ID będzie wykonywane z odpowiednim opóźnieniem, które będzie nieaktywne tylko w znanych lokalizacjach, takich jak dom czy praca.

iOS 17.3

Zmiany pojawią się także w Apple Music – w iOS 17.3 można będzie zaprosić znajomych do wspólnego tworzenia i edytowania list odtwarzania. Na dodane do playlisty przez innych użytkowników pozycje można będzie reagować za pomocą emoji.

W aplikacji Dziennik pojawią się dodatkowe opcje – można będzie dodawać media, sugestie Apple Music, statystyki użycia danych komórkowych i inne dane.

iOS 17.3

Częścią aktualizacji będzie także nowa tapeta Unity dla ekranu blokady, prezentująca kontury kwiatów, wypełniające się kolorem, gdy ekran jest aktywny. Tapetę Apple udostępnia dla użytkowników, chcących okazać wsparcie czarnej społeczności.

Aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich modeli telefonów Apple iPhone, od modelu XR, XS i XS Max wzwyż, oraz dla modeli iPhone SE 2 i 3. generacji.