Apple znowu coś psuje. Nowa beta iOS 17.3 sprawia problemy właścicielom iPhone’ów

iOS 17, zaprezentowany w czerwcu ubiegłego roku i wydany w stabilnej wersji kilka miesięcy później, wprowadził na pokład iPhone’ów sporo nowości, a jeszcze więcej jest przygotowany. Niestety, od samego początku pojawia się też dużo problemów i teraz Apple musi poradzić sobie z kolejnymi.
Apple znowu coś psuje. Nowa beta iOS 17.3 sprawia problemy właścicielom iPhone’ów

Apple wycofał wersję beta 2 systemu iOS 17.3 z powodu poważnego problemu

Przed świętami Apple zaktualizował swoje smartfony do wersji iOS 17.2.1. Była to bardzo niespodziewana aktualizacja, bo zaledwie kilka dni wcześniej pojawił się iOS 17.2, więc od razu było wiadomo, że gigant musiał natrafić na jakiś pilny błąd. Nie pierwszy zresztą. Już dzień po instalacji stabilnej „siedemnastki”, użytkownicy iPhone’ów zaczęli skarżyć się na pierwsze problemy. Tych tylko przybywało i chociaż gigant starał się naprawiać je na bieżąco, nie udało się uniknąć kolejnych awarii.

Czytaj też: Apple zjada konkurencję. Inni producenci smartfonów premium nie mają z nim szans

Wydawało się, że przynajmniej na razie nastał spokój, ale dowiedzieliśmy się, że posiadacze iPhone’ów znów zmagają się z błędami. Tym razem chodzi jednak o tych, którzy pokusili się o instalację iOS 17.3 w wersji beta 2, a więc o system, który jest dopiero w przygotowaniu. Instalacja bety zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, bo jest to wersja w trakcie rozwoju i wszelkie problemy mogą, a nawet powinny się pojawiać – dzięki temu można je rozwiązać, wprowadzić stosowne ulepszenia i zaoferować później naprawdę stabilny system. Wygląda jednak na to, że tym razem te błędy były tak duże, że Apple zdecydował się na wycofanie iOS 17.3 beta 2, który zresztą wydał wczoraj.

Czytaj też: Jakie funkcje sztucznej inteligencji dostanie Galaxy S24? Już to wiemy

Użytkownicy zaczęli zgłaszać, że ich urządzenia odmawiały posłuszeństwa, wpadając w pętlę rozruchową po zainstalowaniu tej aktualizacji.

iOS i iPadOS 17.3 beta 2 zostały tymczasowo wycofane z powodu problemu, który uniemożliwiał uruchomienie niewielkiej liczby urządzeń. Jeśli urządzenie jest w tym stanie, możesz je odzyskać, przechodząc do trybu odzyskiwania i odtwarzając poprzednią wersję systemu iOS – poinformował Apple.

Jedyną opcją dla właścicieli iPhone’ów, którzy zainstalowali tę „wydawkę”, jest przywrócenie poprzedniej wersji beta lub stabilnego iOS 17.2.1. Jeśli zaś chodzi o przywrócenie danych, tutaj konieczna będzie kopia zapasowa poprzedniej wersji. Apple nie podał żadnych szczegółów, skąd wziął się taki błąd, więc pozostają nam tylko spekulacje. Wydaje się, że błąd jest powiązany z ustawieniem Back Tap, czyli funkcji umożliwiającej użytkownikom iPhone’ów wykonywanie różnych czynności po dotknięciu tylnego panelu. U osób z włączoną funkcją, pojawiała się właśnie pętla rozruchowa, a u tych, u których opcja była wyłączona – już nie. Nie wiadomo jednak, czy o to naprawdę chodzi, czy może jest to kwestia kumulacji kilku różnych błędów.

Czytaj też: Kolejny budżetowiec Samsunga już dostępny w Polsce. Na Galaxy A25 5G nie wydasz majątku

Tak czy inaczej – Apple znowu musi przysiąść do pracy i naprawić to, co się zepsuło. 2 beta iOS 17.3 powróci po uporaniu się z problemami, więc użytkownicy, którzy chcą brać udział w testach, muszą uzbroić się w cierpliwość. Na typ etapie trudno powiedzieć, czy będzie to miało wpływ na opóźnienie wydania stabilnej wersji.