ChatGPT pojawia się w Copilocie. Przynosi wygodne rozwiązania dla użytkowników

Microsoft prze na obszary sztucznej inteligencji aż trzeszczy. Copilot od niedawna ułatwia nam życie, a teraz będzie robić to w jeszcze bardziej zaawansowany sposób. Dodano do niego możliwości ChatGPT, co pozwoliło na stworzenie czterech kolejnych narzędzi dla użytkownika. I co ważne – są dostępne dla wszystkich, nie tylko dla abonentów Copilot Pro!
ChatGPT Copilot

Fot.: WindowsLatest

Niedługo otworzysz lodówkę, a tam SI w puszce. Niby żart, ale kto tam wie, jakie plany mają giganci rynku. Microsoft stoi na czele rozwoju sztucznej inteligencji, toteż nie może dziwić, że stara się umieszczać ją gdzie popadnie. Przyznam jednak, że Copilot ma sens, choć zdaniem wielu osób jest zbytnio rozbudowany. Osoby te będą mieć teraz kolejne powody do narzekań.

ChatGPT w Windows 11. Asystent i narzędzie w jednym

Microsoft Copilot to dodatek, który został wprowadzony jako integralny element systemu Windows 11 i jest następcą Siri. Aby korzystać z niego nie musisz otwierać przeglądarki Edge, a co więcej – nawet posiadać konta Microsoftu. W chwili obecnej można skorzystać z niego z poziomu samego systemu niezależnie od tego, kto go używa. Właśnie został dodany mu ChatGPT – obecnie mogą korzystać z niego nieliczni użytkownicy, podczas gdy pozostali muszą zaczekać na swoją kolej.

Co się zmienia? Otrzymujesz dostęp do czterech kolejnych narzędzi:

  • Designer – pozwala na tworzenie grafik przy wykorzystaniu Dall-E 3;
  • Vacation Planner – obsługuje wszystko, co związane z podróżami, od ustalania tras po zakup biletów;
  • Cooking assistant – przepisy, porady, wskazówki i inne rzeczy związane z przyrządzeniem potraw, deserów oraz napojów;
  • Fitness trainer – ułoży dla Ciebie program ćwiczeń i da porady związane z zachowaniem perfekcyjnej kondycji.
ChatGPT fitness
fot.: WindowsLatest

Czytaj też: Zapłacisz za Copilota? Microsoft wprowadzi płatną wersje Pro swojego cyfrowego asystenta

Otrzymujemy tu wszystkie możliwości dawane przez ChatGPT, a więc można pogadać sobie ze sztuczną inteligencją na wybrany temat i zasięgnąć jej porady. Czyli mamy konkurencję dla wyszukiwarek. OpenAI podało na swojej stronie, że mamy tu coś więcej niż tylko prompty – dodano do SI dodatkowe instrukcje i ekstra wiedzę, dzięki czemu znacznie podniosły się jej możliwości. A jeśli ktoś korzysta z Copilot Pro, ma dodatkowo możliwość personalizacji narzędzia oraz dostęp do ChatGPT GPT-4 Turbo.

Upowszechnienie tego rozwiązania powinno nastąpić przy kolejnej aktualizacji Windows. Powinna ona nastąpić już niedługo, dzięki czemu będzie można przetestować możliwości SI w praktyce.