Seria Galaxy S24 tuż za rogiem, a oto powód, dla którego zamówienia warto rozważyć już teraz

Liczba przecieków związana z nadchodzącą premierą serii Galaxy S24 przypomina już bardziej skumulowaną falę tsunami. Uważnie śledzimy wszelkie doniesienia i wiele wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia ze smartfonami o wysokiej zawartości sztucznej inteligencji na milimetr kwadratowy. Poza przeciekami ujawniającymi wygląd i specyfikację poszczególnych modeli serii, do Sieci przedostają się ponadto informacje dotyczące przewidywanych cen. Wygląda na to, że Koreańczycy planują również dodatkową niespodziankę dla tych, którzy zdecydują się zamówić sprzęt w przedsprzedaży.
Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra

Jak pisała kilka dni temu Joanna, w Internecie pojawiły się informacje dotyczące przewidywanych cen poszczególnych modeli i wariantów pamięci serii Galaxy S24, w dodatku podane euro. Wynika z nich, że najtańszy wariant Samsunga Galaxy S24 (128 GB) może się wiązać z wydatkiem rzędu 899 euro. Na drugim końcu skali mamy najbardziej zaawansowanego Samsunga Galaxy S24 Ultra (512 GB) w cenie oscylującej w okolicach nawet 1569 euro. Wygląda na to, że w stosunku do Galaxy S23 będzie nieco taniej, ale to nadal kwoty przerastające zasobność portfela sporej grupy geeków i to nie tylko u nas. Jest jednak dobra wiadomość. 

Jako pierwsze o sprawie poinformowały koreańskie serwisy internetowe, ale wydaje się na tyle ważna, że stosunkowo szybko wieści dotarły do kilku zachodnich serwisów, a po drodze również i do nas. Według ostatnich przecieków Samsung zamierza zaoferować podwójną pamięć na dane użytkownika bez dodatkowych opłat, oczywiście pod warunkiem, że zamówimy Galaxy S24, Galaxy S24+ lub Galaxy S24 Ultra w przedsprzedaży. Dla przykładu, po złożeniu zamówienia na wariant Galaxy S24+ 256 GB, otrzymamy wersję 512 GB. Podobnie, płacąc za wersję Galaxy S24 Ultra 512 GB, można będzie otrzymać bez dodatkowych kosztów wersję o pojemności aż 1 TB.

Dwukrotnie więcej miejsca na dane – to powoli staje się koniecznością

Podobne promocje Samsung oferował w przypadku serii Galaxy S22 i Galaxy S23, właśnie na etapie przedsprzedaży, więc nie powinniśmy być tym doniesieniem zaskoczeni. Oczywiście nadal bez odpowiedzi pozostaje pytanie o zasięg i dostępność wspomnianej promocji. Niezależnie od tego, sami przyznacie, że możliwość zakupu wariantu o dwukrotnie wyższej pojemności pamięci na dane bez dodatkowych kosztów to szczególnie dziś temat warty rozważenia. Rosną możliwości aparatów, a to pociąga za sobą coraz większe wymagania w temacie miejsca na dane. Dla przypomnienia, seria Galaxy S24 ma mieć na pokładzie aparat o rozdzielczości 200 MPix.

Czytaj też: Do premiery Samsunga Galaxy S24 coraz bliżej – wiemy, jak wygląda

Wiele już o serii Galaxy S24 napisaliśmy, ale z mojego punktu widzenia najciekawsze będzie związane z zaadaptowaniem generatywnej sztucznej inteligencji bezpośrednio w systemową nakładkę One UI 6.1. Poprzednie 12 miesięcy okazało się dość szalone w temacie GenAI, a daleko idąca integracja z narzędziami tego typu w nowoczesnych telefonach stanie się stopniowo nowym standardem. Samsung zapowiada, że będziemy mieć do czynienia z najbardziej inteligentnym telefonem w całej historii tej serii, a cały świat będzie uważnie weryfikować te obietnice. Osobiście jestem daleki od idealizowania tej technologii, ale z niecierpliwością czekam na tzw. Unpacked, czyli premierę zapowiedzianą na 17 stycznia 2024.