Lawina nowości od HP na targach CES 2024. Notebooki to tylko dodatek do monitorów, akcesoriów i peryferiów

Można odnieść wrażenie, że to właśnie na takie wydarzenia jak targi CES w Las Vegas każdy z większych producentów sprzętu komputerowego przygotowuje się przez ostatnie miesiące z wyjątkową starannością. Nie inaczej wyszło w przypadku HP, ale w przeciwieństwie do innych firm, mamy tu eksplozję akcesoriów i urządzeń peryferyjnych, które wręcz przyćmiły swoją liczebnością odświeżone laptopy hybrydowe z serii Spectre X360. Zresztą, sami zobaczcie to zgromadzenie.
Lawina nowości od HP na targach CES 2024. Notebooki to tylko dodatek do monitorów, akcesoriów i peryferiów

Na początek wspomniane notebooki, czyli HP Spectre x360 14″ oraz HP Spectre x360 16″ – obecność nowych procesorów z rodziny Intel Core Ultra nie powinna chyba nikogo dziwić, skoro cała branża stawia obecnie na AI. Warto wspomnieć o obecności kilku ciekawych mechanizmów bazujących na wbudowanej w laptopy kamerze i oprogramowaniu wykorzystującym sztuczną inteligencję. Dzięki nim sprzęt może się automatycznie blokować po odejściu od niego użytkownika, a następnie wybudzać kiedy wraca. Będzie też wysyłać alerty sygnalizujące o spoglądaniu na ekran osób postronnych. 

Optymalizacja w zakresie automatycznej regulacji jasności czy częstotliwości odświeżania ekranu idzie w HP Spectre x360 na tyle daleko, że nawet zwykłe odwrócenie głowy przez użytkownika może dawać pewne oszczędności w zakresie zużycia energii. Opcjonalnie można dobrać konfigurację z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4050, która da nieco więcej mocy w zastosowaniach multimedialnych, jak również obliczeniach związanych z AI. Jak przystało na urządzenia hybrydowe, oba modele mogą się pochwalić matrycami dotykowymi. To jednak nie byle ekrany, bo mamy tu OLED-y o rozdzielczości 2,8K z odświeżaniem do 120 Hz.

Nie tylko notebooki. HP porządnie sypnęło monitorami, akcesoriami i peryferiami  

Zacznijmy od drobiazgów w postaci dokanałowych słuchawek bezprzewodowych Poly Voyager Free 20. Oczywiście nie mogło w nich zabraknąć aktywnej redukcji szumów (ANC) i atrakcyjnego etui, pełniącego również rolę dodatkowego banku energii. Same słuchawki zapewniają ok. 8 godzin pracy, ale etui wydłuża czas działania 2,5-krotnie. Miłośnikom ergonomii w miejscu pracy producent poleca nową klawiaturę bezprzewodową HP 960, która może pracować w oparciu o Bluetooth lub łączność radiową przez dołączony adapter USB. W 50% jest wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego. Do kompletu warto też rozważyć programowalny bezprzewodowy keypad HP 430.

To jeszcze nie koniec akcesoriów, bo mamy też bezprzewodową mysz HP 690 ładowaną indukcyjnie (Qi), pięcioportowy hub USB-C HP Travel Hub G3 (USB-C, dwa porty USB-A i port HDMI) oraz przewodową i odporną na zalanie klawiaturę HP 400. Zostały nam jeszcze wspomniane monitory, oferowane w wariantach o przekątnych 24″, 27″ i 32″. HP Series 5 oferują współczynnik kontrastu 1500:1 i częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz. Można je łączyć się z wieloma urządzeniami za pomocą dodatkowego portu HDMI.

Czytaj też: HP przedstawia stację roboczą HP Z6 G5 A. Otwiera przed światem kolejne możliwości

Poniżej zestawienie cen wszystkich nowości od HP, wraz z orientacyjnym czasem premiery w Polsce:

  • laptop HP Spectre x360 14″ 2-in-1 – w lutym od 8999 zł; 
  • laptop HP Spectre x360 16” 2-in-1 – w lutym od 9199 zł;
  • słuchawki Poly Voyager Free 20 – w maju, cena bliżej daty premiery;
  • klawiatura HP 960 – w lipcu za 649 zł;
  • mysz HP 690 – w styczniu za 259 zł. 
  • hub USB-C HP Travel Hub G3 – w marcu za 349 zł; 
  • keypad HP 430 – w styczniu za 199 zł; 
  • klawiatura HP 400 -w styczniu za 249 zł;
  • monitory HP Series 5 – wiosna, ceny bliżej daty premiery.