Najciekawsze propozycje MSI z CES 2024. Komputery z SI, zachwycające monitory i co jeszcze?

MSI na targach CES 2024 zabłysnęło – pokazało nowe monitory i komputery. Są one przeznaczone zarówno dla graczy, jak również grafików oraz osób potrzebujących dobrego sprzętu do pracy biurowej. Połączenie wydajności z grafiką w najwyższej jakości to miks idealny, a do tego dodano do nich technologie podnoszące komfort użytkowania. Oto wybór propozycji, które robią największe wrażenie.
MSI desktop
MSI desktop

Podczas targów CES 2024 jednym z najciekawszych punktów konferencji MSI było pokazanie nowego handhelda – Claw – który może stać się konkurencją dla Steam Decka i innych urządzeń. Ma być to zarazem pierwsza z serii konsol przenośnych. Ale MSI pokazało także inne sprzęty, na jakie warto zwrócić uwagę. Oto ich subiektywny wybór.

Komputery MSI przygotowane na każdy scenariusz

Producent pokazał w Las Vegas szereg desktopów przeznaczonych do rozmaitych zastosowań – zaczynając od maszyn dla graczy, które mają za zadanie zapewnić komfort zabawy nawet przy najbardziej wymagających tytułach, kończąc na przenośnych PC-tach. Które z propozycji szczególnie wpadły nam w oko?

MSI MEG Trident X2 14

MEG Trident X2 14 to maszyna dla graczy o topowych podzespołach. Jednostką centralną jest Core i9-14900KF, czyli przedstawiciel 14. generacji Intela, mający do wykorzystania kartę GeForce RTX 40. Na obudowie znalazł się ekran dotykowy, pozwalający na wprowadzenie wielu ustawień, włącznie ze zwalnianiem pamięci oraz wprowadzeniem parametrów predefiniowanych przez użytkownika. Wszystko utrzymywane w odpowiedniej temperaturze przez autorski system chłodzenia Silent Storm Cooling 3. Ta maszyna do gier wykorzystuje możliwości SI do zapewnienia optymalnego działania urządzenia.

MSI Cubi 6

Zobacz też: MSI prezentuje nowe komputery gamingowe. Te maszyny mają moc!

Z dużych urządzeń schodzimy na małe – Cubi 6 to mini-PC, który można bez problemu zabrać ze sobą wszędzie. Przemyślne podzespoły zapewniają solidną wydajność, a ten maluch przystosowany jest do korzystania z najnowszych technologii – zaczynając od wsparcia dla Thunderbolt 4, kończąc na Wi-Fi 7. Na pokładzie znajduje się oprogramowanie pozwalające na komfortową pracę. Czego chcieć więcej?

Monitory MSI – jakość gwarantowana

Zaprezentowane przez MSI na targach CES 2024 monitory mają jedną cechę wspólną – zapewniają wysokie rozdzielczości, z DQHD włącznie, są zgodne z wszystkimi standardami ochrony wzroku oraz gwarantowania płynności obrazu, kolorystyki i częstotliwości odświeżania. W efekcie nie tylko można cieszyć się świetnymi efektami wizualnymi, ale również oczy nie będą się męczyć nawet podczas wielogodzinnych sesji przed ekranem. Dwa z zaprezentowanych modeli szczególnie wpadły na w oko.

MSI MPG 491CQP QD-OLED

MPG 491CQP QD-OLED zwraca uwagę kilkoma aspektami: rozdzielczością 5120 x 1440 px (DQHD), wyświetlaczem QD-OLED o przekątnej 49″ oraz rozwiązaniami opartymi na SI, jak AI Vision. Dzięki temu jakość obrazu jest ostra jak żyleta, głębia kolorów potężna, a podczas korzystania z urządzenia można spodziewać się wyłącznie najlepszych efektów. Nie może zatem dziwić, że MPG 491CQP QD-OLED został wyróżniony na targach CES nagrodą “Innovation award” i to w dwóch kategoriach – e-sportu i gamingu oraz urządzeń peryferyjnych.

MSI MPG 321URX QD-OLED

Jeśli komuś nie jest potrzebny aż tak duży ekran, można zaproponować zamiast niego MPG 321URX QD-OLED. Jakość obrazu to Ultra HD (3840 x 2160 px), a odświeżanie 240 Hz zapewnia doskonała płynność w grach i podczas oglądania dynamicznych materiałów wideo. Zastosowana w nim technologia MSI OLED Care 2.0 zapobiega nieprzyjemnemu efektowi wypalania się pikseli, a także dba o energooszczędność urządzenia. W efekcie jest komfortowo, ekologicznie i niezwykle efektownie.

Tu również stosowana jest technologia A.I. Vision, za którą od początku do końca odpowiada MSI. Wykorzystanie SI ma na celu automatyczne optymalizowanie parametrów obrazu, aby był on zawsze perfekcyjny, zaś każdy, najmniejszy nawet detal doskonale widoczny. Dzięki temu możesz nie tylko cieszyć się nowymi produkcjami, ale również odkryć na nowo stare!