Nowa aktualizacja Windows 11 obiecuje same poprawki. Co kokretnie ulepszy?

Przygotowana przez Microsoft aktualizacja dla Windows 11 to poprawa aż ośmiu wykrytych przez użytkowników błędów. Trafiła ona już do Windows Update i nosi oznaczenie KB5034204. Zanim zdecydujesz się na jej pobranie, zobacz, jakie zmiany obiecuje wprowadzić.
Windows 11
Windows 11

Microsoft wypsuzcza dwa rodzaje aktualizacji. Pierwsze są obowiązkowe i zawierają poprawki związane z elementami bezpieczeństwa. Drugie – nieobowiązkowe, mają na celu likwidację bugów oraz usprawnienie istniejących funkcji. Teraz mamy właśnie do czynienia z aktualizacją drugiego typu. Jest ona przeznaczona dla użytkowników Windows 11 w wesjach 23H2 oraz 22H2.

Windows 11 będzie działać sprawniej

Aktualizacja KB5034204 dla Windows 11 przynosi likwidację bugów i błędów, które sprawiały, że u niektórych użytkowników nie działała prawidłowo systemowa wyszukiwarka, pojawiały się problemy z połączeniami wideo, system przestawał być responsywny, a także nie działało narzędzie do rozwiązywania problemów. Po instalacji poprawki powinien też zniknąć kłopot z systemową Galerią. Dwie ostatnie zmiany likwidują problem z obsługą słuchawek Bluetooth w trybie Low Energy (LE) oraz połączeniami telefonicznymi poprzez BT.

Lista to solidna i pokazuje, z iloma problemami muszą mierzyć się użytkownicy systemu Microsoftu. A z pewnością nie są to wszystkie wychwycone problemy. W KB5034204 pojawiają się również mniejsze poprawki. Tutaj znajdziemy między innymi lepszą obsługę plików 7-Zip, czcionki OpenType, Wi-Fi Protected Access 3 (WPA3) w edytorze Polityki Grupowej, a także szyfrowania BitLocker.

Windows 11

Czytaj też: Windows 11 odchudzony do 100 MB? To nie fikcja, a już rzeczywistość

Jak na razie mamy do czynienia ze świeżą aktualizacją, toteż póki co nie ma żadnych informacji o tym, aby jej wprowadzenie miało jakikolwiek negatywny wpływ na działanie systemu Windows 11. Aczkolwiek dawniej takie rzeczy zdarzały się aż nad wyraz często, więc na wszelki wypadek radzę odczekać kilka dni przed jej wprowadzeniem.