Najnowsze Apple Watch niczym opętane przez duchy. Użytkownicy skarżą się na irytujący błąd

W ostatnich miesiącach Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 przysporzyły Apple’owi sporo problemów, jednak tym razem nie chodzi o spór patentowy, a o kłopoty, jakich doświadczają użytkownicy. Te są dość specyficzne i w najgorszym przypadku mogą nawet uniemożliwić korzystanie z zegarka.
Najnowsze Apple Watch niczym opętane przez duchy. Użytkownicy skarżą się na irytujący błąd

Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 opętane? Z zegarkami dzieje się coś dziwnego

Spór patentowy o technologię mierzenia poziomu natlenienia krwi to kwestia, o której ostatnio najczęściej mówi się w kontekście Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2. Zwłaszcza na przełomie grudnia i stycznia było wokół tego dużo szumu i chociaż teraz sprawa się nieco uspokoiła, płynnie przeszliśmy do kolejnych problemów. Tym razem tych, z którymi zmagają się użytkownicy tych zegarków i trzeba przyznać, że to dość specyficzna usterka. Chodzi bowiem o coś, co zostało nazwane „ghost touches”, stąd zresztą tytułowa wzmianka o opętaniu.

Czytaj też: Seria Huawei P70 zapowiada się rewolucyjnie. Wszystko, co wiemy przed premierą

Możecie się już domyślać, jak objawia się ten błąd. Użytkownicy zauważają, że ich zegarki samoistnie uruchamiają przez takie dotknięcia różne akcje. O ile w przypadku takiej sportowej opaski ten problem nie byłby jakoś mocno dokuczliwy, o tyle w kontekście smartwatchy takich jak Apple Watch sprawa robi się dużo poważniejsza. Jak donoszą właściciele urządzeń, często dochodzi do rozpoczynania połączeń telefonicznych czy nawet uniemożliwienia wprowadzenia hasła do smartwatcha.

Czytaj też: Seria Xiaomi 14 zadebiutuje bez najważniejszego modelu, ale nie ma się czym martwić

Pierwsze wzmianki o „ghost touches” na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 nie są takie świeże, więc najwyższy czas, by Apple coś z tym zrobił. W dodatku warto też wspomnieć, że także w przypadku poprzednich generacji pojawiały się podobne problemy. Na razie jednak nic nie wskazuje, by obecny błąd dotyczył innych modeli niż te najnowsze.

Apple Watch Series 9

Z notatki wysłanej do autoryzowanych serwisów i udostępnionej przez serwis MacRumors wynika, że ​​Apple jest świadomy problemu i aktywnie go bada. Jeśli to prawda, to usterka musi być naprawdę powszechna. Błąd jest też na tyle dokuczliwy, że w najgorszym razie może całkowicie odciąć nas od możliwości korzystania ze smartwatcha w inny sposób niż obserwowanie informacji wyświetlanych na ekranie. Obecnie Apple doradza wymuszenie ponownego uruchomienia zegarka i instalowanie wszystkich dostępnych aktualizacji, ale jest to jedynie rozwiązanie doraźne, w dodatku nie ma gwarancji, że zadziała ono u wszystkich.

Czytaj też: Apple pracuje nad dwoma składakami. Podobno

Można się więc spodziewać, że kiedy gigant z Cupertino znajdzie przyczynę tych „duchowych dotknięć”, udostępni stosowną poprawkę. Jeśli sami się z nimi zmagacie, wypróbujcie najpierw wspomniane wyżej rozwiązanie lub w ostateczności zróbcie swojemu urządzeniu hard reset. Jeśli jednak i to nie zadziała, będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać na oficjalne stanowisko Apple’a, a najlepiej na stosowną aktualizację.