Kolejna edycja programu dla młodych talentów – Canon Student Development Programme 2024

Kilka dni temu rozpoczęła się kolejna, ósma już edycja programu przeznaczonego dla aspirujących młodych fotoreporterów z krajów Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Przez ten czas Canon pomógł ponad tysiącu kandydatów do zawodu w doskonaleniu umiejętności.
Kolejna edycja programu dla młodych talentów – Canon Student Development Programme 2024

Zgłoszenia do Canon Student Development Programme 2024 (CSDP) trwają do 7 marca

Zapisy do ósmej edycji wystartowały 12 lutego, zakończone zostaną zaś 7 marca o 23:59 czasu GMT. Canon Student Development Programme 2024 to inicjatywa, mająca na celu zapewnienie studentom kontaktu z doświadczonymi profesjonalistami z branży fotograficznej i udział w najważniejszych wydarzeniach.

By dostać się do programu, zgodnie z regulaminem, należy mieć ukończone 18 lat najpóźniej w dniu zamknięcia naboru, zamieszkiwać w jednym z krajów znajdujących się na liście oraz spełnić jedno z poniższych kryteriów:

  • rozpocząć lub ukończyć program edukacyjny w wymienionych poniżej krajach w roku akademickim 2023–2024
  •  odbywać staż w agencji lub czasopiśmie w tym samym okresie
  • mieć nominację/poparcie ze strony profesjonalistów z branży fotograficznej

100 wybranych użytkowników otrzyma zdalną opiekę mentorską ekspertów z branży, specjalistów reprezentujących agencje medialne i wydawnictwa, a także będących Ambasadorami Canona. Pomogą oni w przygotowaniu portfolio i nowego projektu.

Canon Student Development Programme

Z tej grupy Jury wybierze do 25 najlepszych osób, które wezmą udział w 4-dniowych warsztatach w katalońskim gospodarstwie w Gironie w Hiszpanii. Uczestnicy następnie wezmą udział w festiwalu Visa pour l’Imag w Perpignan we Francji – uczestnicy będą mieli tam okazję nawiązać kontakty z profesjonalistami i innymi utalentowanymi rówieśnikami.

Trzech najlepszych wybrańców otrzyma granty w wysokości 2 tysiące euro na realizację projekti fotograficznego oraz aparat fotograficzny z obiektywem. Nagrodzeni mają obowiązek do 1 lipca 2025 roku zrealizować nagrodzony grantem projekt i przedstawić swoją pracę (10 zdjęć) organizatorom.

Pośród absolwentów Canon Student Development Programme nie brak bardzo cenionych fotografów, którzy dzięki programowi zdobyli pracę w międzynarodowych wydawnictwach i dla których program stał się drogą do sukcesów. Jak podaje Canon:

Absolwent z 2022 roku, Mohamed Mahdy (rocznik 1996), którego prace koncentrują się wokół ukrytych i często niedostrzeganych społeczności w Egipcie, zdobył główną nagrodę w konkursie World Press Photo 2023 w kategorii Format Otwarty. Natomiast Alexandra Corcode (2000) otrzymała nagrodę Tom Stoddard Award for Excellence 2023 za intymny portret samotności i porzucenia osób starszych w jej rodzinnej Rumunii. Z kolei finalistów programu z 2023 roku, Ebrahima Alipoor i Fatimę Fahmy, wybrano do programu VII Mentor 2024, prowadzonego przez VII Academy. Canon

Szczegółowe warunki zgłoszenia dostępne są na stronie programu i w regulaminie.

Zobacz także: Test Canon EOS R8 – zwodniczo tania pełna klatka (chip.pl)