Mapy Google z poprawkami. To największa zmiana od lat

Google niespodziewanie odświeżyło kilka elementów w swoich mapach. Zmiany obejmują zarówno elementy wizualne, jak i interfejs użytkownika. Dzięki temu Mapy Google mają być wygodniejsze podczas używania ich na telefonie. A co konkretnie uległo transformacji?
Mapy Google z poprawkami. To największa zmiana od lat

Mapy są jedną z tych aplikacji Google’a, które zmieniane są rzadko, ale jeśli już pojawiają się jakieś nowości, są one naprawdę duże. Nie inaczej i tym razem, gdy zdecydowano się na odświeżenie elementów związanych z nawigacją. Zasadniczo ma być wygodniej, przejrzyście i lepiej. Ale czy tak jest na pewno?

Mapy Google podrasowane. Ponownie

Chociaż mamy dopiero luty, nie jest to pierwsza nowość w Mapach. W styczniu pojawiły się w nich transparentne budynki 3D, a na początku bieżącego miesiąca dodane zostały funkcje powiązane ze sztuczną inteligencją. Teraz nachodzą zmiany w interfejsie oraz estetyce. Kliknięcie na miejsce otwiera nową kartę, na której można przeprowadzać interakcje. Najlepiej pokaże to przykład poniżej. Po lewej – Mapy Google przed zmianą, po prawej – po niej.

Kolejna zmiana to wyświetlanie tras i lokalizacji również w osobnych kartach, co ma umożliwić lepsze zachowanie porządku. Znacznemu usprawnieniu uległo także planowanie tras – jest ono teraz bardziej przejrzyste i podczas pokazywania czasu podróży wyświetla również mapę wraz z informacjami. Kolejny przykład poniżej – po lewej stara wersja, po prawej nowa. Trzeba przyznać, że nowa rzeczywiście lepiej wygląda.

Czytaj też: Mapy Google pomogą jeszcze łatwiej odkrywać nowe miejsca. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji

Kiedy zobaczysz nowe Mapy Google? Nawet i dzisiaj, ponieważ Google zaczął aktualizować swoją aplikację. Trafi ona do wszystkich smartfonów z systemem Android 11.113 i wyższych. Rozsyłanie może zająć kilka dni, więc może być tak, że trzeba będzie na nią poczekać. Ale prędzej czy później otrzyma je każdy.