Zapomnij o kablach. Edge pozwala na ładowanie plików bezpośrednio ze smartfona

Microsoft bez chwalenia się wprowadził nową, praktyczną funkcję. Dzięki niej możesz bez problemu załadować na stronę internetową pliki ze smartfona. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń co do formatu. To wygodne rozwiązanie pojawiło się w obecnej edycji przeglądarki Edge. Jak z niego skorzystać?
Edge
Edge

Nowa funkcja przypomina działanie systemowej aplikacji “Łącze z telefonem”, która pozwala na sparowanie smartfona z komputerem, umożliwiając wygodny dostęp do plików na urządzeniu mobilnym. Teraz będzie jeszcze łatwiej – aby załadować pliki na stronę, np. do maila czy choćby wyszukiwarki obrazów – nie trzeba będzie najpierw przerzucać ich na dysk i ładować stamtąd, a będzie można zrobić to bezpośrednio.

Jak skorzystać z nowej funkcji w Edge?

Jeśli masz ochotę na przetestowanie nowego rozwiązania, zacznij od sprawdzenia aktualizacji Edge. Następnie wejdź na witrynę, na którą chcesz załadować plik (testy pokazują, że funkcja działa na większości stron) i w momencie wyboru wskaż na pobranie z urządzenia mobilnego. Może być konieczne zeskanowanie kodu QR za pomocą aparatu. W telefonie wybierasz plik i gotowe.

W przypadku Edge nie ma żadnego limitu dotyczącego ilości przesyłanych plików, ale jeśli chcesz wykonać tą samą czynność za pomocą innej przeglądarki, obowiązuje ograniczenia do 10 plików dziennie. Co istotne – aby można było skorzystać z nowej funkcji, komputer oraz smartfon muszą znajdować się w tej samej sieci.

Czytaj też: Edge kradnie dane z innych przeglądarek? Może tak, a może to po prostu bug

Jeśli korzystasz z tego rozwiązania, w systemowym folderze Pobrane pojawia się katalog z plikami pobranymi ze smartfona. W ten sposób można stworzyć sobie archiwum plików z urządzenia, które zawsze będzie pod ręką. Wszystko to prezentuje się bardzo praktycznie i nie wypada nie pochwalić Microsoftu za ciągły rozwój przeglądarki. A kolejne nowości zapewne przed nami.