OneDrive po liftingu. Ma dzięki niemu nie tylko lepiej wyglądać, ale również działać szybciej

Microsoft postanowił wprowadzić do swojego sieciowego dysku szereg zmian, które mają wpływ zarówno na jego estetykę, jak i komfort użytkowania. Jeśli używasz OneDrive, z pewnością znajdziesz wiele powodów do zadowolenia. A co konkretnie zostało zmienione?
OneDrive
OneDrive

Dysk Microsoftu to główny rywal dla dysku Google’a w chmurowym przechowywaniu danych. I jak to przy rywalizacji bywa, obie strony dążą do tego, aby zdobyć użytkowników poprzez dostarczanie im coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. Nowości w OneDrive zaczynają dzisiaj wchodzić w życie, a do końca lutego będą mogli z nich korzystać wszyscy użytkownicy. Co nas czeka?

OneDrive – wygodniej i ładniej

Jak czytamy na blogu Microsoftu, zmiany mają pozwolić na “więcej w krótszym czasie”. Dlatego zostały one pomyślane tak, aby usprawnić segregowanie plików oraz szybszy do nich dostęp. Ulepszony projekt wizualny zmniejsza bałagan i rozpraszanie uwagi, nie spodziewaj się jednak rewolucji wizualnej. Większe zmiany zaszły w możliwościach organizacji. Widok Ludzie pozwoli Ci na wyświetlenie powiązań pomiędzy daną osobą a plikami – zostaną wyświetlone wszystkie przesłane przez nią pliki lub też pliki, w których jest oznaczona.

Wprowadzona zostaje wygodna opcja wyświetlania plików tylko wskazanego typu, np. tabelek Excela, prezentacji tekstowych, PDF. To umożliwi szybsze odnalezienie tego, czego się szuka oraz lepsze utrzymanie porządku. A gdy tworzysz nowy plik, zobaczysz w nim dodatkowe opcje. Tak samo, gdy klikniesz na znajdujący się na dysku plik lub folder.

Czytaj też: Microsoft dłubie przy Windows 11. Mają pojawić się w nim kolejne praktyczne elementy

Zmiany wyglądają na praktyczne, co z pewnością należy policzyć Microsoftowi na plus. Jeśli korzystasz aktywnie z OneDrive, z pewnością je docenisz. Ponieważ będą one wprowadzane przez cały miesiąc, można spodziewać się ich w każdej chwili.