Samsung już szykuje aktualizację Galaxy S24. Pojawią się potrzebne ulepszenia

Najnowsze flagowce Samsunga oferują sporo ulepszeń, zarówno pod kątem specyfikacji, jak i oprogramowania. Galaxy S24 nie są jednak pozbawione wad i podczas tych kilku dni, jakie użytkownicy spędzili z tymi smartfonami, pojawiło się trochę problemów. Na szczęście producent pracuje nad stosowną poprawką.
Samsung już szykuje aktualizację Galaxy S24. Pojawią się potrzebne ulepszenia

Południowokoreański gigant szykuje aktualizację dla serii Galaxy S24. Jest ona konieczna i wcale nie chodzi o nowe funkcje

Nie ma smartfonów idealnych, niezależnie od tego, jak zachwalałby je ich producent. Dobitnie przekonaliśmy się o tym tuż po premierze iPhone’ów 15, kiedy to, co i rusz użytkownicy zgłaszali jakieś problemy z tymi modelami. Samsung, który swoją serię Galaxy S24 ulepszył pod wieloma względami, też nie uniknął pewnych błędów. O tych zaczynamy się stopniowo dowiadywać z doniesień klientów. Na razie najwięcej mówi się o wadach wyświetlacza, ale na pewne niedoskonałości natrafić można również podczas robienia zdjęć.

Czytaj też: Problemy z wyświetlaczami w Galaxy S24 wciąż trwają. Kiedy Samsung je naprawi?

Nie są to na szczęście jakieś wielkie błędy, jednak dobrze by było, gdyby Samsung się tym zajął i tak też się stanie już wkrótce. Kiedy jeden z użytkowników  Galaxy S24 na oficjalnym forum producenta poskarżył się na jakość aparatu, moderator forum odpowiedzialny za aktualizacje związane z aparatem ujawnił, że odpowiednia poprawka jest już opracowywana. Nadchodząca aktualizacja poprawi wydajność aparatu po stronie oprogramowania. Gigant koncentruje się na poprawie wierności kolorów i efektu trójwymiarowości w najnowszej serii w porównaniu z ex-flagowcami z poprzednich generacji.

Kolejnym, co trzeba naprawić, są problemy związane z szumem i pasami na niebie, jakie pojawiają się w warunkach słabego oświetlenia, lekkim prześwietleniem w warunkach światła dziennego, i niższym zakresem dynamiki wokół niektórych źródeł światła w warunkach słabego oświetlenia. Wydaje się, że występują również pewne niedociągnięcia związane ze szczegółami przechwyconymi podczas fotografowania niektórych tekstur.

Czytaj też: Samsung potwierdza harmonogram premiery Galaxy Ring. Trzeba uzbroić się w cierpliwość

Przy okazji warto też nawiązać do głównego problemu, z jakim zmagają się posiadacze modeli Galaxy S24, a mianowicie do wspomnianych wcześniej problemów z wyświetlaczami. Użytkownicy narzekają na nienaturalne wyświetlanie kolorów, te są pozbawione nasycenia i zbyt blade, zwłaszcza że szczególnie dotyczy to tryby „żywy”, który przecież z samej definicji powinien cechować się wyjątkowo intensywnymi barwami. Kolejnym powodem do narzekać jest zbyt „zimny obraz”, w którym dominuje niebieski kolor, co z kolei może męczyć wzrok i powodować dyskomfort podczas użytkowania. W niektórych egzemplarzach z serii można też dostrzec nierównomierne podświetlenie ekranu – pojawiają się ciemniejsze lub jaśniejsze plamy.

Czytaj też: Test Samsung Galaxy S24+. Czy to początek rewolucji AI w smartfonach?

Wszystkie te usterki zostaną poprawione w nadchodzącej aktualizacji, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie ona udostępniona. Samsung powstrzymał się od podania jakichkolwiek ram czasowych, więc w grę mogą wchodzić dni, a nawet tygodnie oczekiwania.