Samsung potwierdza harmonogram premiery Galaxy Ring. Długo nie będziemy czekać!

Podczas styczniowej premiery Galaxy S24 Samsung zaskoczył nas nie tylko funkcjami sztucznej inteligencji, bo te znaliśmy już z przecieków. Największą niespodzianką okazała się zapowiedź Galaxy Ring, urządzenia, które od lat było tematem plotek, ale po raz pierwszy oficjalnie potwierdzono jego istnienie.
Samsung potwierdza harmonogram premiery Galaxy Ring. Długo nie będziemy czekać!

Galaxy Ring każe na siebie długo czekać, ale teraz przynajmniej wiemy, kiedy może nastąpić jego premiera

Pierwsze plotki o inteligentnym pierścieniu Samsunga pojawiły się niemalże dekadę temu, kiedy w 2015 roku południowokoreański gigant opatentował takie rozwiązanie. W kolejnych latach dochodziły nas na jego temat pewne plotki, ale żadnych konkretów. Mimo wszystko Galaxy Ring uparcie powracał, aż w ubiegłym roku pojawiły się informacje dużo konkretniejsze – wzmiankę o urządzeniu odkryto w aplikacji Galaxy Health, potem zaczęły się raporty o komponentach i dostawach, aż po doniesienia o ewentualnych funkcjach.

Czytaj też: Problemy z wyświetlaczami w Galaxy S24 wciąż trwają. Kiedy Samsung je naprawi?

Wciąż podchodziliśmy do tego sceptycznie, bo dobrze wiemy, jak to jest z tego typu raportami. Mogą być prawdziwe, ale najlepiej podchodzić do nich z dystansem i czekać na oficjalne wieści. Przyznam się szczerze, że po tych wieloletnich domysłach i spekulacjach, zapowiedź podczas premiery Galaxy S24 okazała się ogromnym zaskoczeniem. Cóż, zapowiedź to może za dużo powiedziane, bo Samsung nie zdradził nam zbyt wiele szczegółów o Galaxy Ring, poza tym, że będzie on wspierał aplikację Zdrowie w dbaniu o nasze samopoczucie i dobry stan organizmu.

Czytaj też: Seria Xiaomi 14 wkrótce będzie dostępna na całym świecie. Znamy datę

Wciąż jednak nie pojawiły się konkrety związane z datą premiery, a nam pozostało spekulować. Najbardziej prawdopodobne wydawało się drugie wydarzenie Unpacked, a więc te, podczas którego Samsung wprowadza na rynek swoje składaki i nowe smartwatche. Teraz globalny dyrektor ds. urządzeń do noszenia/IoT/akcesoriów B2B w firmie Samsung, Daniel Seung Lee, udostępnił na LinkedIn informację, iż nowy produkt do noszenia zostanie wprowadzony w drugiej połowie roku. Określono ten sprzęt mianem urządzenia zapewniającego zdrowie i dobre samopoczucie, co jasno wskazuje właśnie na Galaxy Ring.

Zgadza się to z harmonogramem, jaki już wcześniej podał nam m.in. analityk ds. technologii konsumenckich, Avi Greengart. Tuż po styczniowej imprezie ujawnił on w sieci kilka informacji, wskazując na premierę w drugiej połowie roku oraz na mnogość wariantów nadchodzącego pierścienia. Galaxy Ring ma pojawić się w aż 13 różnych rozmiarach i trzech wariantach wykończenia. To akurat bardzo dobra wiadomość, bo taki sprzęt musi dobrze pasować, byśmy go nie zgubili. Raczej nie będzie tu możliwości regulacji, a dając tak szeroki wybór, Samsung umożliwi mu dotarcie do większego grona potencjalnych klientów. Dla porównania, Helio Ring od Amazfit dostępny jest tylko w trzech rozmiarach.

Czytaj też: Xiaomi Smart Band 8 Pro zmierza do Europy. Cena zaskakuje

Samsung zachwalał swój inteligentny pierścień jako najnowocześniejsze, wydajne i szeroko dostępne urządzenie, pomagające nam w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie. Nasze oczekiwania są więc wysokie, a zapewne im bliżej premiery będziemy, tym będą jeszcze wyższe.