Masz Windows 10? Pobierz nową aktualizację – warto!

Choć Windows 10 ma przed sobą jeszcze rok aktywności, Microsoft nie zapomina o nim i właśnie wylądowała w Windows Update świeżutka aktualizacja. Ma oznaczenie KB5034763 i pojawia się w niej kilka ciekawych nowości,w tym jednak powiązana z DMA.
Windows 10
Windows 10

Choć wprowadzane przez aktualizację zmiany dotyczą przede wszystkim zabezpieczeń, na tym jednak nie koniec. Pojawiają się również poprawki wypatrzonych bugów oraz usprawnienia istniejących funkcji. Wszystko to sprawia, że aktualizacja jest godna uwagi i warto ją pobrać.

Windows 10 KB5034763 – można pobierać już dzisiaj

Aktualizacja KB5034763 przeznaczona jest dla użytkowników Windows 10 w wersji 22H2. Po jej pobraniu i instalacji niezbędny będzie restart, po którym od razu zobaczy się zmianę – na ekranie logowania można sprawdzić pogodę. W tym celu wystarczy tylko najechać kursorem na ikonkę, a wyświetlone zostaną wszystkie szczegóły. Dalej zaś – gdy następnie się zalogujesz, zostanie wyświetlony pełny raport pogodowy w Edge.

Osoby używające BitLockera z pewnością zainteresuje informacja, że usprawniono przesyłanie informacji do usług zarządzania takich, jak Microsoft Intune, co podnosi poziom bezpieczeństwa. Dalej mamy całą listę poprawek i usprawnień – zaczynając od obsługi drukarek, kończąc na Windows Management Instrumentation (WMI) oraz funkcjach związanych z pulpitem zdalnym.

Czytaj też: Czy chcesz czy nie, Windows 10 ma już Copilota. A na tym nie koniec zmian i nowości

Aktualizacja poprawia także problem w bibliotece Code Integrity Module (ci.dll), która odpowiada za instalowanie systemu. Dzięki temu wprowadzenie KB5034763 ma zagwarantować szybkie i bezproblemowe wprowadzanie poprawek w przyszłości. Microsoft zaktualizował również listę niebezpiecznych sterowników, co ma zabezpieczyć system przed atakami. Dodał również nowy certyfikat bezpieczeństwa w celu bezpiecznego rozruchu komputera.

Dzięki tym wszystkim zmianom Windows 10 ma być nie tylko sprawniejszy, ale również gwarantować lepszą ochronę. Ja już zainstalowałem aktualizację i póki co wszystko działa sprawnie, jeśli zatem zastanawiasz się, czy można wprowadzić KB5034763, mogę polecić wykonanie takiego działania.