Huawei zapowiada premierę kolejnej opaski sportowej. Huawei Band 9 nie pojawi się jednak sam

Minął prawie rok, odkąd na rynku pojawił się Huawei Band 8 i najwyższy już czas na jego następcę. Producent zdecydowanie nie zapomniał o swojej opasce sportowej i właśnie zapowiedział jej rychłą premierę. Huawei Band 9 zadebiutuje razem ze słuchawkami.
Huawei zapowiada premierę kolejnej opaski sportowej. Huawei Band 9 nie pojawi się jednak sam

Huawei szykuje dwie nowości – Huawei Band 9 i słuchawki Huawei FreeLace Pro 2

Już od dłuższego czasu korzystać z Banda od Huawei i muszę przyznać, że to jedna z najlepszych opasek, jaką miałam. Dlatego z niecierpliwością wyczekuję na pojawienie się kolejnej generacji. Kiedy w kwietniu ubiegłego roku wypuszczono Band 8, producent wprowadził w tym modelu kilka fajnych ulepszeń, takich jak lżejsza obudowa i bardziej płaską konstrukcję, która trochę unowocześniła wygląd opaski. W środku też nie zabrakło nowości – pojawiły się usprawnione moduły śledzące aktywność i monitorujące stan naszego organizmu TruSleep 3.0, TruSeen 5.0 oraz TruSport, który rozpoznaje 100 różnych aktywności.

Czytaj też: Samsung sięga do przeszłości. Dawno zapomniana linia smartwatchy powróci?

Co zmieni się w Huawei Band 9? Trudno tak naprawdę powiedzieć. Spodziewam się, że pozostanie przy 1,47-calowym ekranie OLED i konstrukcji znanej z poprzednika, ale są to jedynie domysły, bo opublikowany zwiastun pokazuje nam tylko zaokrągloną na rogach, prostokątną obudowę z ekranem ze szkłem 2,5 D na górze oraz z przyciskiem z boku. Producent obiecuje jednak, że nadchodzący model zapoczątkuje „nową erę w modzie” i „udoskonalone funkcje”. Zapewne więc dostaniemy coś specjalnego, zarówno pod kątem wnętrza, jak i designu.

Czytaj też: Apple ma pomysł na iPhone’a z dodatkowym ekranem. Nie zgadniecie, gdzie byłby umieszczony

Zapowiedź objęła jeszcze słuchawki Huawei FreeLace Pro 2, czyli kontynuację, na którą firma kazała nam czekać bardzo długo, bo aż od sierpnia 2020 roku. Model z pałąkiem na szyję znów zawita do oferty producenta w odświeżonej wersji, stanowiący bardzo dobrą alternatywę dla zwykłych pchełek dousznych, mogących łatwo się zgubić, zwłaszcza podczas aktywności sportowych.

Czytaj też: Xiaomi Mix Flip nadchodzi. Stawi czoła topowym modelom z klapką?

Poprzednik cechował się stopniem ochrony IP55 i zapewniał 24-godzinną pracę na baterii, a także aktywną redukcję szumów. Druga generacja obiecuje wygodę i wciągające wrażenia, ale o co dokładnie chodzi? Tego dowiemy się już wkrótce, bo opublikowana zapowiedź została opatrzona tagiem #ComingSoon, co wskazuje na rychły debiut obu tych urządzeń. Prawdopodobnie w nadchodzących dniach pojawią się jeszcze jakieś informacje na ich temat.