Intel wprowadza ulepszenia, które obejmą nowe i stare procesory. Gracze powinni być zachwyceni

Intel Advanced Optimization to technologia, która ma za zadanie dać dodatkowe moce popularnym grom i w ten sposób zwiększyć ilość klatek na sekundę. Aby do tego doszło, należy korzystać z procesora wspierającego tę technologię oraz włączyć w ustawieniach odpowiedni tryb. Ale producent wprowadził pewne zmiany, dzięki którym z AO skorzystają nawet starsze procesory.
Intel

fot: Intel Corporation

Każdy gracz zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że im więcej klatek na sekundę, tym lepiej. Zwiększa się płynność w rozgrywce, a przyjemność z zabawy rośnie. Im nowszy sprzęt, tym lepiej powinno wszystko działać, a szereg nowoczesnych technologii jeszcze bardziej wzmacnia efekty wydajnej pracy. Ale jak się okazuje – również starsze CPU będą mogły skorzystać z możliwości dawanych przez technologię Intela.

Intel coraz lepszy dla graczy

Wraz z premierą procesora Core i9-14900KS (z taktowaniem aż 6,2 GHz!) Intel zaktualizował swoją technologię optymalizacji. Jak pokazano na prezentacji, gra Metro: Exodus jest do 11% szybsza przy jej wykorzystaniu. Ale na tym tytule nowości się nie kończą – dodano wsparcie dla dwunastu produkcji (ich pełna lista na infografice poniżej). A jak w ogóle działa Advanced Optimization?

Technologia ta wykorzystuje Dynamic Tuning Technology (Intel DTT) w celu szybszego ładowania wątków do obróbki. Na różnych procesorach działa to jednak odmiennie, np. mobilni użytkownicy nie wykorzystają jej przy Red Dead Redemption 2. Z kolei na desktopach pełne wsparcie dostępne jest dla modeli Intel Core i9-14900K/KF/KS oraz Core i7-14700K/KF.

Intel AO

Czytaj też: Test procesora Intel Core i7-14700K

Ale… Wprowadzono także tryb zaawansowany (Advanced Mode), dzięki któremu można wymusić optymalizację nawet w niewspieranych oficjalnie grach oraz użyć tej funkcji w starszych procesorach, czyli 12. i 13. generacji. Choć oficjalnie nie mają wsparcia dla AO, Intel to Intel i powinno zadziałać. Wszystko zależy jednak od konkretnej gry oraz konfiguracji sprzętowej. Producent ostrzega jednak, że każdy robi to na własne ryzyko.