Luminar for iPad. Popularny program do obróbki fotografii staje się bardziej mobilny

Pakietowi Luminar Neo daleko do popularności oprogramowania Adobe, ale ma grono wiernych użytkowników, którzy doceniają zarówno możliwości, jak i wygodę obsługi. Program w wersji na komputery ma dość spore wymagania sprzętowe. Wygląda jednak na to, że rosnąca moc obliczeniowa tabletów pozwoliła na stworzenie także mobilnej wersji, dziś bowiem ma miejsce premiera Luminar for Ipad.
Luminar for iPad. Popularny program do obróbki fotografii staje się bardziej mobilny

Luminar for iPad – te same narzędzia w nowej odsłonie

Luminar for iPad jest wyposażony w bogaty zestaw narzędzi dla fotografów na każdym poziomie umiejętności. Kluczowe funkcje obejmują niemal kompletne narzędzie Develop, zawierające podstawowe ustawienia korekcji kolorów, w tym ekspozycję, czerń i biel, balans bieli i odcienie, inteligentny kontrast, korekcje: prześwietleń, cieni, bieli i czerni, nasycenie, jaskrawość i winietowanie.

Luminar Neo for Ipad

W Luminar for Ipad odnajdziemy też kluczowe narzędzia: uwydatnianie szczegółów, krzywe, kadrowanie, wymazywanie, narzędzia krajobrazu (w tym Dehaze do korekcji zamgleń) i konwersji na wersje monochromatyczne.

Luminar Neo jest jednak znany przede wszystkim z narzędzi AI. Do mobilnej wersji na iPada trafiły znane moduły Enhance AI, Sky AI, Structure AI, and Relight AI.

Luminar Neo for Ipad

Użytkownicy programu mogą się sprawnie przełączać trybami Development, Filters i Sky, w zależności od
od ich preferencji i oczekiwań. Program ma także bogatą kolekcję filtrów, w tym służących do symulacji starych filmów analogowych. Użytkownicy posiadający piórka Apple Pencil będą w stanie wykorzystać narzędzie do precyzyjnej edycji.

Wraz z wersją dla iPada premierę ma także program dla Apple Vision Pro – posiadacze urządzenia mogą korzystać do 5 czerwca 2024 roku z Luminar for Vision Pro za darmo. Użytkownicy iPadów mogą przetestować program przez 7 dni. Dostępne będą subskrypcje: miesięczna w cenie 14,99 zł, 6-miesięczna w cenie 59,99 zł i roczna za jedyne 89,99 zł.

Zobacz także: Luminar Neo z generatywnym AI – nowoczesność łatwo podana (chip.pl)