Płyty MSI pozwolą na taktowanie procesora 6,4 GHz. Ale musi być to konkretny procesor

MSI doskonale przygotowało się na nadchodzące monstra od Intela. Choć topowe układy będą mieć taktowanie wynoszące 6,2 GHz, dzięki płytom tego producenta będzie to można podkręcić do 6,4 GHz. Dzięki temu Intel ponownie udowodni, że jego układy nie mają sobie równych.
MSI płyta główna
MSI płyta główna

Procesor Intel Core i9-14900KS zostanie oficjalny zaprezentowany światu już jutro. Wyposażony w 24 rdzenie jest w stanie obsłużyć równocześnie aż 32 wątki, a częstotliwość taktowania przy maksymalnie wydajnej pracy ma sięgać 6,2 GHz. Jeśli jednak zostanie użyty z płytą MSI, można spodziewać się o wiele więcej.

MSI wspiera możliwości procesorów Intel Core i9

Na platformie X pojawił się wpis, w którym ktoś pokazuje wypatrzone taktowanie na liście profilów MSI. Co jest ciekawe najbardziej, to pojawienie się profilu 6,4/5,9 GHz. Dojście to tego nie będzie wymagało żadnej specjalistycznej wiedzy – taka opcja znajduje się w BIOS-ie płyt MSI. Oczywiście dotyczy to tylko procesorów OC, zaś wspomniany profil dodatkowo modeli mających w ogóle możliwość osiągania takiego taktowania. Jednym z nielicznych jest obecnie wymieniony przeze mnie wcześniej Intel Core i9-14900KS.

Model zalicza się do specjalnej edycji KS, które Intel publikuje regularnie co trzy lata. Aby z nich skorzystać, konieczny jest socket LGA-1700, a także solidny system rozpraszania powietrza – procesor działa z mocą 253 W i nie ma na wyposażeniu standardowym rozwiązań powiązanych z chłodzeniem, aczkolwiek wszystko jest do zrobienia we własnym zakresie.

fot.: chi11eddog/X

Czytaj też: Intel rządzi na rynku PC. AMD ma powody do ciężkiej depresji, Apple do irytacji

Oczywiście cenę procesora Core i9-14900KS poznamy dopiero jutro, jeśli jednak marzy Ci się jego nabycie, pamiętaj, że potrzebna będzie do wykorzystania jego pełnych możliwości płyta MSI.