Palit Maker zmienia karty graficzne w dzieła sztuki. Smok w desktopie? Czemu nie!

Czym jest Palit Maker? To funkcja umożliwiającą użytkownikom zaprojektowanie własnej osłony układu chłodzenia. Pozwala połączyć pasję do gier komputerowych oraz technologii z głęboko osobistymi aspiracjami twórców. O jej możliwościach świadczą projekty, które powstały w ostatnich tygodniach. Zobacz je, a być może poczujesz wenę do stworzenia własnych projektów?
Palit Maker
Palit Maker

Jak podaje na swojej stronie Palit: “dzięki specjalnej konstrukcji kart graficznych Palit GeForce RTX serii 40, użytkownicy mogą zamontować samodzielnie zaprojektowaną i wydrukowaną w 3D osłonę na swoją kartę graficzną.” Zysk jest podwójny – nie tylko masz wydajną kartę, ale jest ona również unikalna. Pliki 3D do wykonania osłony można pobrać ze strony producenta, a wykonane projekty pokazują, jakie małe dzieła sztuki można dzięki nim stworzyć!

Palit Maker pozwoli Ci uwolnić kreatywność!

Wszystkie przedstawione modele powstały na kartach graficznych Palit ze wsparciem programu Maker. Wykorzystano w nich karty z serii DUAL, jak np. GeForce RTX 4070 SUPER Dual. Co istotne – stosowanie osłon 3D wykonanych za pomocą tego narzędzia nie wpływa w żaden sposób na gwarancję!

Poniższa karta nie zmieści się w standardowej obudowie, ale pokazuje, że nawet moddowanie kart graficznych może być sztuką. Na bazie udostępnionego modelu stworzono wręcz rzeźbę, która zaskakuje niezwykle wysokim poziomem detali. Ma ona podświetlenie, chociaż niestety twórcy nie podali, czy w tym przypadku mówimy o RGB.

Karta, która honoruje Akirę Toriyamę, twórcę kultowej serii Dragon Ball? Coś dla miłośników klocków LEGO? A może preferujesz gry 8-bitowe? Każdy może stworzyć coś, co najlepiej mu odpowiada!

Czytaj też: Palit Thundermaster czyli grafika w grach zyskuje nowe możliwości. A może dopiero właśnie osiąga pełne?

Palit Maker pozwala w pełni uwolnić potencjał swojej karty graficznej i spersonalizować ją wedle uznania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygląd regularnie zmieniać, ponieważ w ten sposób nie tracimy gwarancji. Może i ty spróbujesz swoich sił?